Město už má zpracovanou projektovou dokumentaci, která předpokládá náklady 1,5 milionu korun. Dofinancování stavby bude zajištěno z městského rozpočtu a z prostředků školy. Ta v současné době nedisponuje moderní tělocvičnou a děti musí za sportem docházet do areálu nebo na jiná sportoviště.

Slámu hasiči už jen dohasili

Profesionální hasiči z Jičína a dobrovolní hasiči z Jičína, Libáně a Markvartic byli v sobotu ve 13:08 přivoláni k požáru dvaceti balíků slámy do Bačalek. Jednalo se o slámu určenou k likvidaci a požár se tudíž obešel beze škod.

Ach, ta paměť, nahrává zlodějům

Hořice – Na svoji neopatrnost doplatila v pátek dopoledne mladá žena, která si před jedním ze supermarketů položila na zem svoji kabelku, kterou zde zapomněla. Poté odjela domů, kde na ztrátu přišla. I když se hned k supermarketu vrátila, přesto už nikde kabelku, ve které měla hotovost, platební kartu, osobní doklady a další věci, nenašla. Majitelka vyčíslila škodu na 3 400 korun. Případ šetří hořičtí policisté.

Autor se vyřádil na cizí fasádě

Úlibice – Jičínští policisté pátrají po neznámém vandalovi, který v noci na čtvrtek 28. dubna úřadoval v Úlibicích, kde na fasádu jednoho z domů nastříkal černou barvou geometrický obrazec. Majitelka vyčíslila škodu na nejméně 10 tisíc korun. Pachateli za přečin poškození cizí věci hrozí až rok vězení.

Češov si uklidil sám

Češov – Protože se loňský úklid příkopů v katastru obce vydařil, rozhodlo se zastupitelstvo obce tuto akci v letošním roce zopakovat. Opět jsme se tedy přihlásili jako organizátoři v rámci akce Ukliďme svět – Ukliďme Česko. Vybrali jsme si ale pozdější termín, a pak jsme se sešli na návsi, rozdali si pytle a rukavice a vyrazili do akce. I když množství sesbíraného odpadu bylo menší než v loňském roce, stejně ho bylo spousta. Všech 22 dobrovolníků pilně pracovalo (někteří si v zápalu práce neuvědomili konec katastru a vysbírali i příkopy sousední obce) a po třech hodinách bylo hotovo.
„Děkujeme všem dobrovolníkům za to, že obětovali tři hodiny svého času pro dobrou věc," vzkazují zastupitelé dobrovolníkům.