„Já osobně jsem si to moc užila a opravdu se dozvíte hodně moc zajímavých věcí. A také se zasmějete," říká Mirka, která se kurzu Laury Janáčková zúčastnila před časem v Praze. Sama Janáčková totiž organizuje přednášky jen zřídka, letos z časových důvodů neplánuje žádný. „O to víc mě těší pozvánka od Terezy a Evy do Jičína na zámek," podotýká Janáčková. Její středeční přednáška v Jičíně je tak jen jednou z mála šancí, jak se s Laurou Janáčkovo potkat, pobavit a dozvědět se od ní něco nového.

Docentka Laura Janáčková není jen známou postavou z televize nebo rozhlasu. Znát ji odsud sice můžete, usedla třeba už dvakrát na „horké rudé sofa" Jana Krause, je ale především psycholožka, která se ve své praxi kromě partnerských vztahů věnuje i onkologickým pacientům. Její kurzy tak nejsou jen povídáním o erotice nebo vztazích a manželství, ale stojí i na odbornosti a nabytých zkušenostech. Při rozhovorech s onkologickými pacienty se totiž Laura často setkává s pocity chybějícího nebo ztraceného sebevědomí. A právě nedostatek sebevědomí a nejistota jsou dle jejích slov problémem mnoha lidí.

„Denně se s takovými lidmi setkávám. Jejich přání a cíle jsou ohroženy, protože v dnešní době dosahují úspěchu jen ti sebevědomí. Rozhodla jsem se vytvořit rychlokurz, který nasměruje na cestu k vlastní sebeprezentaci a sebedůvěře," vysvětluje k tématu sama Laura. Jičínská přednáška však přinese ještě něco dalšího, trochu lechtivého, a sice, jaké erotické signály se objevují v neverbální komunikaci, jak tyto signály nevědomky používáme, proč tak činíme a kdy.

Vstupenky lze zakoupit v prodejně Dárky a květiny Jičín, Valdštejnovo náměstí 90. Cena je 220 Kč. Počet posluchačů je omezen. Přednáška začíná v 18 hodin v Porotním sále jičínského zámku.  (tš)