Na ní bude stát, že parkoviště je během dne vyhrazeno pro návštěvníky školy. Důvod, proč rada chtěla stání zpoplatnit, vězí v dopravní situaci během ranních hodin, kdy se z uličky stane kotel chaosu. Rodiče vezoucí ratolesti do školy nemají kde zaparkovat, protože příčná místa ke stání jsou obvykle obsazená. Parkovací automat měl trvale stojící vozidla vyhnat.

Podle dvou radních – Petra Lisého a Ladislava Bryknera – bylo řešení moc tvrdé a naopak by postihovalo rodiče, kteří chtějí školáky doprovodit až do budovy. Zatímco tedy rada při předminulém jednání schválila umístění automatu, ve středu dřívější usnesení revokovala a nově rozhodla, že parkoviště bude opatřeno značkou.

„Rada přijala argumenty, že parkovací automat je nesmysl. Stačí si představit, že maminky jdou nejprve koupit lístek a teprve pak s dítětem do školy," řekl Ladislav Brykner. „Městská policie bude kontrolovat, jestli parkoviště nevyužívá někdo jiný než návštěvník školy. Pro strážníky není problém dohledat majitele aut," upozornil.

„Uvidíme, jak to bude fungovat. Když já osobně někde vidím značku o vyhrazeném parkování, řídím se jí. Věřím, že naprostá většina lidí to vnímá stejně," uvedl Petr Lisý, jenž je zároveň předsedou školské rady ZŠ Železnická.
Město také uvažuje o stavebních úpravách parkoviště. Příčné stání v Železnické není ku prospěchu a mělo by se změnit na podélné. Záměr má však stále daleko do realizace.