Za své vítězství v soutěži obdrží Zlatou stuhu a dotaci ve výši půl milionu.

„Sobotní program bude zahájen slavnostní bohoslužbou. Ujme se jí Tomáš Petráček z královéhradecké diecéze. V roce 1999 byl hlavním autorem publikace Holovousy, dějiny obce. Zpracoval naše dějiny, proto jsme rádi, že bohoslužbu povede zrovna on. Samozřejmě se rozezní i historický zvon ve věži z roku 1414. Pak to všechno vypukne," zve veřejnost starostka obce Martina Berdychová.

A co že se to vlastně chystá? Oslavy se budou odehrávat na sedmi místech. Zmíněná mše začne v místním kostele v osm hodin, v deset hodin se uskuteční na návsi vyhlášení soutěže Vesnice roku. Slova se ujme moderátor Jan Rosák. Od dvanácté hodiny se rozjede jarmark, kulturní pásmo, veřejnost se může těšit na plavení koní v rybníce na návsi, hru na harmoniku, vystoupení Levou rukou band, tancování se psem v podání Zuzky a Jenny a koncert Evergreen Dixieland Band Nová Paka.

Posléze se uskuteční seskok parašutistů přímo do středu obce a bude následovat divadelní představení. Paralelně se v kostele uskuteční varhanní koncert.

Do sobotních oslav se zapojí také místní Výzkumný a šlechtitelský ústav ovocnářský Holovousy. V poledne dojde k poklepání základního kamene budoucího, nového sídla. Slávu si podle všeho nenechají ujít krajští radní, včetně hejtmana Lubomíra France. Starostka Martina Berdychová podotkla, že oslavy nebudou jen ve znamení úspěchu Holovous. Připomenou i ostatní účastníky soutěže a budou pojaty jako pocta venkovu jako takovému. A jarmark prý nabídne hlavně regionální produkty.