Za ČSSD je to Josef Táborský (793 hlasů) z Kopidlna a Josef Dvořák (436) z Jičína, Otakar Ruml (622) z Nové Paky a Petr Kebus (481) z Jičína za komunisty. Za ODS zasedne mezi 45 zastupiteli Martin Puš (715) z Jičína. TOP 09 a Starostové budou zastupovat starostové Rudolf Cogan (941 hlasů) z Nové Paky a Pavel Šubr (545) z Lázní Bělohradu. Nováčkem v zastupitelstvu je strana Východočeši, kterou prezentuje Martina Berdychová (904 hlasů), starostka Holovous.

Josef Táborský.Všem jsme položili stejné otázky. O co budete jako krajský zastupitel konkrétně usilovat, co chcete změnit a jak?
S kým si představujete svoji spolupráci v zastupitelstvu?

Josef Táborský, ČSSD, 61 let
Chci prioritně navázat na výsledky v ekonomice kraje a rozvíjet ji. Zabezpečit efektivitu hospodaření a rozpočet pod veřejnou kontrolou. A s kým si představuji spolupráci? Jednoznačně s odborníky.

Martin Puš.Martin Puš, ODS, 49 let
Ve své práci v zastupitelstvu naváži na svoje priority z volebního programu:
Především nepřipustím experimenty se životním prostředím, tj. konkrétně v našem případě bioplynová stanice či těžba břidlicových plynů na Náchodsku. Tak jako se postupně rozvíjel Jičín ve všech oblastech, je nutné nastartovat i rovnoměrný rozvoj celého regionu, podpořit místní a regionální firmy a aktivně i vznik nových pracovních míst. Tomu musí předcházet kvalitní infrastruktura včetně dálnice či rychlostních komunikaci. Jako jeden z mála kandidátů jsem objel téměř všechny obce naší oblasti a vím dobře, co občany trápí. Ve spolupráci s jejich starosty a zastupiteli jsem připraven o problémech nejen nahlas hovořit, ale především je řešit.

V zastupitelstvu je celá řada schopných lidí, kteří prošli komunální politikou, a já věřím, že společně uplatníme získané zkušenosti ve prospěch občanů Královéhradeckého kraje.

Pavel Šubr.Pavel Šubr, TOP 09 a Starostové , 53 let
Myslím si, že na provozu kraje se nechá v řadě oblastí ušetřit a tyto prostředky použít napříkla na zlepšení stavu silnic II. a III. třídy.

Mezi zvolenými krajskými zastupiteli je hodně rozumných lidí, se kterými už spolupracuji nebo jsem spolupracoval. Takže se na součinnost s nimi těším.


Rudolf Cogan.Rudolf Cogan, TOP 09 a Starostové , 41 let
Občané dali důvěru 5 kandidátům koalice TOP 09 a Starostové, děkuji, budeme vás zastupovat vší silou. Je to dostatečný mandát k tomu, abychom mohli prosazovat náš program. Navíc to jsou mimořádně kvalitní osobnosti, všichni ve svém životě prokázali erudici a osobní integritu. Nyní jednáme s ostatními stranami, chceme prosazovat náš volební program v tom rozsahu, jaký máme mandát od voličů. Klíčové jsou zdravé finance, reformy školství, úspory v provozu, transparentnost a zlepšení péče o silnice. Co se týče koalic, tak za nejpravděpodobnější se jeví ČSSD a KSČM. ČSSD má jako vítěz voleb právo koalici sestavovat.

My koalici s ČSSD úplně nevylučujeme, půjde o to, zda ČSSD chce v našem kraji něco rozvíjet a zlepšovat, nebo jen udržovat – to by pak naše účast neměla smysl. Jsme připraveni stát se motorem změn. Nikdy ale nevstoupíme do rady kraje na základě hlasů KSČM. Pro případ, že nebude možná participace na řízení kraje, připravuji stínovou radu. Názory dalších zastupitelů vám přineseme v zítřejším vydání Deníku.