O stavbě krytého areálu začala packá radnice uvažovat už v roce 2006. Projektant architekt Jan Čížek navrhl bazén o délce pětadvaceti metrů se čtyřmi dráhami, na který naváže menší dětský bazén se skluzavkami a pojezdným plechem. V jihovýchodním rohu stavby bude umístěna vířivka, relaxační funkci bude plnit parní komora. Na vnitřní koupací plochu naváže venkovní bazének se skluzavkou a terasou.

Komplex vyroste u Základní školy v Husitské ulici, kde se napojí na novou tělocvičnu. Na návrh ředitele zdejší základní školy Zdeňka Burkerta navíc radnice chystá vystavět chodbu, spojující vstupní halu bazénu s ochozem sportovní haly. Koupající by tak mohli snadno přihlížet sportovním zápasům. Nová spojnice bude stát packou kasu dalších pět milionů korun. Druhým zvažovaným doplňkem je venkovní brouzdaliště pro děti do čtyř let.

Brodítko za dva miliony korun společně s propojovací chodbou ale nejsou součástí započaté stavby. Pačtí, pokud jim nevyschnou finanční zdroje, však chtějí realizovat i tyto doplňky. Pro město není podle starosty Rudolfa Cogana stavba bazénu žádným dobrodružstvím, k 1. dubnu mělo na účtě 83 milionů korun. Radnice sice původně počítala s evropskými dotacemi, ty ale do Nové Paky nedoputovaly, a tak veškeré náklady na výstavbu jdou za městem. Provoz bazénu by neměl město výrazně zatěžovat. Elektrickou energii a teplo bude dodávat městská teplárna. 

Roční ztrátu provozu odhaduje investor na dva miliony korun.

„Pokud jde o příjmy, tak by neměly být rozhodující položkou. Především chceme lidi motivovat, aby si koupili celoroční vstupenku za 1500 nebo zlevněnou za 1000 korun na neomezený počet vstupů i délky návštěv. Jednotlivé vstupné bude relativně vysoké," upozorňuje Cogan. „Permanentka, to je myslím super nabídka, určitě ji využiju, i když do města přijíždím spíš sporadicky. Koupání mám moc ráda a zatím dojíždím do Bělohradu," hodnotí možnost nabízené služby Naďa Saifertová. Co je ještě důležité, packé školy budou mít hodiny v bazénu zdarma.