Určitě se tak stalo na přání jeho spoluhráčů ze slavné pražské Slávie – Pepy Bicana, Františka Pláničky, Vycpálka, Vytlačila a dalších, kterým Jaroušek scházel do jejich nebeské sestavy. Určitě tam v nebíčku pokračují ve fotbale, mají svou hvězdnou jedenáctku a Pepovi Bicanovi scházelo nevídaně rychlé levé křídlo, jeho Jaroušek, jenž mu nahrával ve Slávii na všechny góly.

Jaroslav Deršák však nebyl vždy jen fotbalista. K fotbalu se dostal až na Slovensku prostřednictvím svého otce Augustina Deršáka, bělohradského varhaníka, učitele hudby, skladatele a sbormistra, jenž byl v roce 1919 z Bělohradu přeložen na Slovensko. Dříve než se tak stalo, zalíbila se mu na Malém náměstí v Bělohradě žijící slečna Anna Nováková, se kterou se oženil, založil rodinu a narodili se jim tři synové (ten čtvrtý – Jaroušek se narodil už na Slovensku.)
Po příchodu na Slovensko se Augustin Deršák věnoval kromě hudby také fotbalu.

Ve Spišské Nové Vsi založil fotbalový klub a se svými syny pomáhal na nohy právě vznikající slovenské kopané. Jeho čtyři synové brzy dosahovali ve fotbalové hře značných úspěchů. Když se ze Slovenska přestěhovali zpět do Čech a usadili se v Praze, jeho syn Vítězslav nahradil v pražské Slávii legendárního brankáře Františka Pláničku. Jaroslav tehdy dorůstal k velké fotbalové slávě. Když mu bylo sedmnáct let, debutoval v celostátní ligové soutěži. Jeho fotbalové kvality si vynutily post levého křídla v útoku hráčů tak slavných jmen jako Pepa Bican, Kopecký, Svoboda a velký talent a později hráč slavného turinského Juventusu Vycpálek. Tři roky nahrával na góly našeho nejslavnějšího fotbalisty všech dob, Pepy Bicana.

Pak v Praze vystudoval učitelský ústav a konzervatoř a stal se stipendistou Národního divadla. V roce 1949 byl přijat do operního souboru Státního divadla v Ostravě, kde jako vynikající tenorista ztvárnil řadu postav Smetanových, Dvořákových, Janáčkových a dalších oper světového repertoáru.

V poslední době Jaroslav Deršák udržoval kontakt s Bělohradem prostřednictvím Bělohradských listů, které si velmi oblíbil a těšil se, že v létě spolu opět projdeme všechna jeho oblíbená místa. Tohle přání se už neuskuteční. ⋌Zdeněk Prchal

Rodina Deršákovců, horní řada zleva Augustin, Jaroslav, Vítězslav, Zdeněk, v dolní řadě rodiče.


Na snímku rodina Deršákovců: horní řada zleva Augustin, Jaroslav, Vítězslav, Zdeněk, v dolní řadě rodiče.