Šestnáct školáků v doprovodu učitelky Mariky Tomšové (na snímku vpravo) a asistentky Jolany Knapové (vlevo) se seznámilo s procesem přípravy novinového vydání a přenosem do tiskárny.

Následovaly i zvídavé dotazy žáků, jejich dojmy si můžete přečíst níže.

V pátek 13. května jsme se vydali do redakce Jičínského deníku. Paní redaktorka Kovářová nám tam ukázala a vysvětlila, jak noviny vznikají a fungují.
Řekla nám, že redaktoři musí shromažďovat informace, aby z nich mohli poté vytvořit článek a kopii novin nakonec poslat do Olomouce, kde se vše vytiskne.
Potom nás paní Kaňková, která nám ukázala grafiku, vyfotila a naši fotku vložila do jedné ze stránek Jičínského deníku. Kopii nám vytiskla, abychom si ji mohli odnést s pěkným zážitkem domů. Moc se nám tam líbilo.    Diana Munzarová, Adéla Maťátková

Dne 13. května se 5. třída vydala do redakce Jičínského deníku. Ráno jsme odjeli od školy v 7:39 hodin. Autobusem jsme přijeli v 8:00 do Jičína. Potom jsme šli do budovy redakce, kde nás uvítala paní redaktorka Iva Kovářová. Vysvětlila nám, jak se noviny píší a jak vycházejí. Dozvěděli jsme se, že noviny nejdřív urazí dlouhou cestu, než se dostanou právě k vám domů. S sebou jsme si odnesli pěkný zážitek a hodně cenných a zajímavých informací.     Anastázie Skoblíková, Karolína Adamová, Michaela Rejlková