Silnice první třídy byla uzavřena od úterních třiadvaceti hodin do středečních pěti ráno. V té době měl jeřáb za úkol odstranit stávající konstrukci mostu, kterou v červnu vážně poškodil kamion převážející bagr. Řidiči osobáků museli trasu objíždět městem, nákladní automobily byly nasměrovány přes Lázně Bělohrad. Omezení v dopravě bude následovat ještě ve dvou termínech.

„Most byl odmontován, snesen a převezen," řekl Deníku mluvčí Správy železniční a dopravní cesty (SŽDC) Marek Illiaš. Na trati mezi Starou a Novou Pakou proto kvůli výluce až do konce srpna nebudou jezdit vlaky. Nehodu zavinil řidič, který špatně odhadl výšku převáženého bagru a narazil do nadjezdu. Podle mluvčího Marka Illiaše způsobil neopatrný šofér kamionu na železničním nadjezdu škodu ve výši 3,5 milionu korun.

„Stroj se pod mostem zaklínil, nadzvedl konstrukci o půl metru, vytrhl koleje a most posunul," řekl tehdy mluvčí. Vlaky na trati musely být až do druhého dne nahrazeny autobusy, přerušen byl i silniční provoz pod 
mostem.

„Původní odhad byl ještě horší. Počítali jsme s daleko delším přerušením," připustil mluvčí. První zprávy totiž dokonce hovořily o tom, že se nadjezd sesouvá."

Podle mluvčího Správa železniční dopravní cesty vynaložila půl milionu korun jen na obnovení provizorního provozu, další tři miliony si vyžádá jeho oprava. 

Most, který převádí trať Chlumec nad Cidlinou – Trutnov Poříčí přes silnici I. třídy v Nové Pace bude opraven do září. Rekonstrukce řeší renovaci nosné konstrukce, výměnu podlah a zábradlí, opravu ložisek, výměnu úložných prahů, závěrných zdí a výběhových zídek. Dále bude provedena celková sanace spodní stavby a úprava geometrické polohy koleje v rozsahu napojení na most.

Most je opravován za provozu při zúžené vozovce. „Včera byly odstraněny úložné prahy a zbourány přechodové zídky. Opravená ocelová konstrukce se bude vracet zpět na místo," uvedl pracovník pardubické dodavatelské firmy Chládek &Tintěra.
Další stavební zásahy, při kterých dojde k úplné uzavírce silnice, jsou plánovány 
na 25. a 26. srpna a poté na 29. a 30. srpna vždy v době od 23 do 5 hodin. „České dráhy jsou dopravce, a vzhledem k tomu, že trať bude z důvodu opravy mostu uzavřená, zajistily náhradní autobusovou dopravu.

Výluka na trati Chlumec nad Cidlinou – Trutnov je plánovaná v úseku Nová Paka – Stará Paka od 18. do 31. srpna do 20. hodin. Za všechny vlaky pojede ve vyloučeném úseku náhradní autobusová doprava. Veškeré informace o výluce jsou ve všech dotčených stanicích a také na webu Českých drah www. cd/omezeniprovozu. Informace o náhradní autobusové dopravě poskytnou i operátoři Kontaktního centra ČD na telefonu 840 112 113," uvedla tisková mluvčí ČD Radka Pistoriusová.