V sobotu dopoledne se vydal průvod v čele s historickou vojenskou jednotkou 73. pěšího pluku Württenberg z náměstí k muzeu, uctěna byla památka padlých prusko–rakouské války a přítomné přivítala starostka Olga Jakubcová. Připomenula významné osobnosti z historie instituce jako Václava Kozáka a Františka Mencla.

Bohatý program

V bohatém programu měli návštěvníci ojedinělou možnost zhlédnout expozici řádů, medailí a vyznamenání České republiky, kterou zapůjčil Pražský hrad. Jejich výrobcem je totiž firma železnického rodáka Petra Kazdy. V roce 1995 vyhrála veřejnou zakázku a expozici dosud představila pouze v Národním muzeu v Praze.

K vidění byly řád T.G.M, Řád bílého lva, který má pět tříd, řádový řetěz může být udělen jen hlavám sátu, ale i miniaturní korunovační klenoty, dary pro generály, medaile za zásluhy a statečnost.

Připravena byla ukázka řemeslného umu, zdobily se perníky i kraslice, tvarovalo vizovické pečivo, pracovali řezbáři. O zábavu se starali hudebníci, příznivce si našly i kulinářské speciality.