Automobil Škoda Fabia až po střechu zaplnily konzervy, tatranky, müsli tyčinky, karimatky, dětské a pánské bundy a čepice, baterky, a baterie nebo dětské pleny.

Podle sdělení Martiny Čermákové jsou i nadále potřeba zejména karimatky, spacáky, deky, stany, alumatky, pevné teplé boty pro všechny, z oblečení jen bundy, nepromoky, teplé mikiny a svetry. Z jídla především čoko, müsli tyčinky a trvanlivé potraviny. Dnes jsou již na polích postaveny polní kuchyně, dají se tím pádem uvařit i teplá jídla. Hygienické pomůcky a hračky momentálně potřeba nejsou. Seznam vybíraných věcí je průběžně aktualizován, stejně jako detaily k pokračování sbírky. Informace lze sledovat na facebookové skupině „Sbírka v Nové Pace pro materiální pomoc uprchlíkům" nebo na našich webových stránkách http://khk.zeleni.cz.

Slovo dalo slovo a hned další nabídli pomoc řidiče a odvozce. Protože sbírka z Nové Paky byla tak objemná, paní Čermáková nakonec využila auta od radního Davida Buky, který byl dopravcem mezi Pakou a Prahou. Vše nyní směřuje přes pražské Autonomní centrum Klinika, až k maďarsko-srbským hranicím, kam by měla doputovat pomoc v nejbližších dnech.   Michal Kudrnáč