Za část finančních prostředků získaných ze sběrového dne a sbírky nakoupil žákovský parlament „Fair Team" vánoční dárky pro 17 dětí z Dětského domova v Dolním Lánově. Přemýšleli jsme, jak dětem dárky předat a nakonec to za nás vyřešily ony samy – 3. prosince zavítaly na naši školu.

Nejprve jsme je provedli celou školou. Pak proběhlo představení našeho parlamentu a recitovali jsme vlastní vánoční báseň. Děti z dětského domova nezůstaly pozadu a za zvuku afrických bubnů nám předvedly své hudební číslo, které v nejednom z nás zanechalo dojem.

Pod rozsvíceným vánočním stromečkem jsme pak předali dárečky. Některé děti by si je nejraději otevřely hned, ale slíbily, že to vydrží do 24. prosince, na Ježíška. Úsměvy a natěšené tváře dětí z dětského domova nás opravdu velmi těšily.

Ochutnávka
Po programu jsme se přesunuli ke stolu s občerstvením. Společně jsme ochutnali výborné dezerty a povídali si. Od dětí jsme se dozvěděli, jak tráví čas v domovech, jak se vzdělávají a spoustu dalších věcí. S některými jsme si i vyměnili kontakty.

Projekt se nám líbí, má smysl – děti pomáhají dětem. Nemyslíme jen na sebe, ale i na ty, kteří to v životě nemají jednoduché. Úsměvy na jejich tvářích byly pro nás tím nejlepším poděkováním.    Michaela Neumanová, 8. A, ZŠ Husitská