Sbory přivítal za obec Brada-Rybníček Miroslav Mašek, starosta místní SDH Vladimír Košíček, za Hasičskou vzájemnou pojišťovnu Jičín Břetislav Holšán a starosta OSH Semily Miloslav Miksánek.

Útok i štafeta
V letošním roce se soutěžilo v disciplínách požární útok a štafeta 4x60 m s překážkami.
Samotné klání zahájilo družstvo přípravky z Pilínkova, které si v této kategorii odvezlo první místo. V 9.15 hod. se již rozjel závod samotný.

Po nejmladší kategorii přípravky nastoupili již závodníci mladších žáků (6-11 roků), kterých se do startovní listiny zaprezentovalo celkem 16 týmů. Bylo vidět, že úroveň a připravenost této kategorie byla vysoká a svědčí o tom i jejich dosažené výsledky. Na třetím místě skončilo družstvo z Lužan s časem požárního útoku 23.10 s., druhé místo obsadilo družstvo hasičů z Roprachtic s časem 21.20 s. Příčku nejvyšší, a tedy první místo, si vybojovalo s časem požárního útoku 18.95 s. a časem štafety 65.71 s. družstvo z Jablonce nad Jizerou ,,A".

Ze soutěže mladých hasičů v Rybníčku.

Na start v kategorii starších žáků (11-15 roků) se prezentovalo 19 družstev a bylo se opravdu na co dívat. Krásné výkony nejen v požárním útoku nás prováděly až do odpoledních hodin a kolem 14. hodiny bylo již jasné, kdo si odnese medaile i v této kategorii. Na třetím místě skončil Jablonec nad Jizerou ,,A" s časem pož. útoku 18.24 s., na stupínku stříbrném stanuli závodníci z Brad Rybníčku ,,B" s časem 17.24 s. Stupínek nejvyšší i pro letošní rok patří hasičům z Brad Rybníčku ,,A" s časem pož. útoku 14.62 s. a štafetou časem 49.52 s.

Poháry, medaile a ceny předal již tradičně náš maskot vodník Karel, který si i letos vzal na pomoc svého synka vodníčka Tomáška.

Soutěž byla ukončena kolem 15. hodiny slavnostním nástupem.
Tímto bychom chtěli poděkovat všem zúčastněným družstvům a vedoucím za účast na soutěži, sponzorům soutěže a obecnímu úřadu Brada-Rybníček za podporu a všem, kteří se na soutěži podíleli, za pomoc. Sportu zdar a hasičům zvlášť.   Pavel Válek