„Prostory, které máme teď se nedají označit úplně za nevyhovující, i když pravda máme děravou střechu a zateklou vodu musíme pravidelně vytírat. Ony jsou jednoduše malé a přitom dětí přibývá. Odmítat zájemce jen kvůli kapacitním důvodům je alespoň pro mě opravdu nepříjemné," posteskl si Martin Zajíček, ředitel sdružení.

Město to zaplatí
Otázka stěhování K-Klubu se v městské radě řeší již několik let, vždy ji však přehlušily palčivější problémy. Pro nynější radní jde nicméně o jednu z (mnoha) priorit.

Město Jičín na rekonstrukci určených prostor vyhradí částku jeden milion korun. „Bude to stačit. To nejdražší jako třeba statika nebo rozvody jsou v té budově podle architekta v pořádku," konstatoval místostarosta Petr Hamáček (za Sdružení pro Jičín).

Jediným náročnějším úkolem je nezbytná rekonstrukce střechy. Také je třeba upravit vnitřní i vnější prostory a opatřit budovu bezbariérovým přístupem, který ani stávající sídlo K-Klubu nemá. Své slovo ovšem ještě řeknou památkáři, protože objekt je součástí rezervace.

Co K-Klub chce?
„Do konce měsíce radním sdělíme konkrétní záměry," odpověděl ředitel K-Klubu na otázku, co organizace s budovou zamýšlí dělat.

„Chceme mít dobrou keramickou pec. Teď máme moc malou a větší se k nám nevejde. Přitom děti mají zrovna o tvorbu keramiky zájem," řekl Martin Zajíček.

Jakmile budou prostory k dispozici, ihned se do nich přestěhuje výtvarná dílna. „Současná je maličká. Děti si ani nemohou pořádně umýt štětce a chodí s nimi po chodbě," vysvětlil ředitel.

K-Klub dostane k dispozici i prostory dvora. Budou se na něm konat koncerty a divadelní představení.