Kopcovitý terén v okolí Vrchoviny potrápil 14. října snad všechny účastníky závodu požárnické všestrannosti. Na zhruba tříkilometrové trati musely pětičlenné hlídky rozhodčím co nejlépe ukázat své znalosti a dovednosti – střílely ze vzduchovky, hlásily, co se čím hasí, určovaly hasičské značky či například ošetřovaly raněné.

Za hezkého počasí se nejlépe dařilo přípravce z Nemyčevsi, Třebovětic a Nové Paky. V mladších kolektivech předvedly nejlepší formu Slatiny následované sbory Brada-Rybníček a Holovousy. Ze starších celků dosáhl na pomyslné zlato loňský celkový vítěz, Brada-Rybníček, dobrý nášlap pro jarní kolo má i Vrchovina a Holovousy.

Dorostenky z Kumburského Újezdu porazily Vidochov, naopak vidochovští kluci předběhli Rohoznici. Velký boj se rozpoutal mezi jednotlivkyněmi ve věku 15-18 let. Nejlépe z něj tentokrát vyšla Petra Špůrová (Miletín), se kterou se do nejlepší trojky dostala Markéta Jebavá (Slatiny) a Karolína Kadečková (Lužany). Mezi jednotlivci byla situace jasná již od začátku, Martin Rachota z Holovous neměl žádného konkurenta.

Karty jsou rozdány a nyní je již jen na samotných závodnících, jak se na jaře předvedou a kdo bude reprezentovat okres Jičín na krajském kole. ⋌Šárka Jebavá