„Jsem rád, že se dvoudenní setkání podařilo uskutečnit v menším městě, protože dopady krize v lázeňství byly mnohem horší pro malá města než pro velká," uvedl starosta Lázní Bělohradu Pavel Šubr, který je zároveň za město členem rady Sdružení lázeňských míst.

Sedmnáctá konference měla za téma Přidanou hodnotu lázeňství. Do Bělohradu zavítal i ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček, který tu zároveň představil novelu zákona č. 49/1997 Sb., vyhlášku indikačního seznamu, jenž má platit od 1. ledna.
„Měl by ekonomice lázeňství výrazně pomoci, prodlouží se například doba pobytu ze tří na čtyři týdny, objevují se v něm i nové indikace, na které se bude vztahovat lázeňská léčba," upozorňuje Pavel Šubr.

Ministr zdravotnictví se konference zúčastnil za rezort poprvé. Konstatoval, že šetření v lázeňství mělo negativní dopady na státní rozpočet. Na setkání zavítal i náměstek ministerstva pro místní rozvoj Marek Kupsa, který informoval např. o dotačních programech pro lázeňská místa. V Bělohradu se diskutovalo také o zápisu evropských lázeňských měst na seznam světového dědictví UNESCO.
Z České republiky jsou v nominaci Mariánské a Františkovy Lázně, Karlovy Vary a Luhačovice. Udělena byla i cena osobnosti českého lázeňství, kterou převzal ředitel agentury Czech Tourism Rostislav Vondruška.

„Byl jsem rád, že se tu objevila spousta lidí, která v našem regionu nikdy nebyla. Překvapilo je svým vzhledem nejen samotné město, ale například udržovaná krajina kolem. Přijeli i vysokoškolští profesoři, například známý docent Petr Petr, který zkoumá význam slatiny na lidský organismus," zhodnotil akci starosta Šubr.