Děti budou moci sledovat přepadení eskorty, sebeobranu, výcvik psů, budou si moci vyzkoušet pouta, prohlédnout pancéřový vůz a další zajímavosti. Celá ukázka bude trvat asi hodinu a proběhne v bývalém lomu na Pecce poblíž školy. Bude to pro děti rozhodně zajímavá podívaná, možná dorazí i televize.   Alena Stránská, ZŠ Pecka

Marcel Zmožek představí známé hity

Horní Brusnice – V kostele sv. Mikuláše se 19. dubna uskuteční koncert Marcela Zmožka. Od sedmnácti hodin tu zazní známé písně jako Láska je největší dar, Už mi není lásko dvacet let, Panenka z kouta, Svou mámu nejradši máš a řada dalších. Vstupné je 180 a 200 Kč. Část výtěžku bude věnována na opravu unikátního kostela sv. Mikuláše. Další informace na www.koncertyvkostele.webnode.cz   (rm)

Co se děje v našem Geoparku UNESCO?

Jičín – V poslední přednášce z jarního cyklu, která se bude konat v úterý 14. dubna od 17 hodin v Konferenčním salónku jičínského muzea, vystoupí doktor Tomáš Řídkošil. Zaměří se na Český ráj, který patří od roku 2005 mezi geoparky UNESCO. Tedy mezi oblasti, kde je mimořádné geologické dědictví využito pro rozvoj regionu. Na praktických zajímavostech se dozvíte, na čem se geopark podílí a jak využívá všech pozoruhodností území pro různé aktivity. Současné geologické výzkumy okolí Jičína přinášejí zásadní podklady pro rozvoj města, které se týkají zásob vody i některých rizik. Seznámíte se s programy pro mateřské, základní, střední a vysoké školy, uměleckými projekty a rozvojem geoturismu.  (mp)

Na náměstí se zabydlí kaktusy a sukulenty

Jičín – V červnu se představí na prostranství Valdštejnova náměstí Klub kaktusářů Jičín se svými sukulenty a kaktusy. V letošním roce se výstava koná ve dnech 8. – 13. června a půjde o 38. ročník. Na náměstí opět vyroste rozměrný foliovník.   (bn)