Lidé v blízkosti areálu si ale stěžují na hlučnost sněžných děl, která podle jejich názoru nesplňují dané normy. Packá radnice se oficiálně k řešení problému nevyjádřila. Starostu Rudolfa Cogana jsme upozornili na diskuzi k zimnímu komplexu, kde přispěvatelé obviňují radnici z cenzury příspěvků.

„Co se týče mazání příspěvků na diskuzi, nemám z toho radost. Ovšem příspěvek typu, je třeba zabít toho a toho, přeci jenom porušuje určitá pravidla. Pokud jde o útoky na mne, tak to respektuji. Je tedy možné dočíst se, že Rudolf Cogan je hajlz a debil, případně ať chcípne. To mi nevadí, k funkci starosty to patří. Problémem jsou útoky na normální lidi, tam nevím, jak dál, a městský úřad asi reaguje adekvátně. 

„Pokud jde o noční zasněžování, tak je třeba dodržovat zákony České republiky. Nesmí být překračovány hygienické normy pro noční klid. Pokud je možné výjimku udělit a je časově omezená na dobu, kdy je možné a nutné jednorázově připravit sjezdovku, tak tu veřejný zájem snad převažuje," domnívá se Rudolf Cogan.

Starosta dnes vyslal do ski areálu na kontrolu pracovníky stavebního úřadu. V pondělí se setká s předsedou bruslařského klubu Miroslavem Formanem, aby si vzájemně objasnili hospodaření v organizaci i problémy, které veřejnost vnímá.

„Bude mě zajímat, kdo a jak je oprávněn využívat zařízení klubu, a jak zde hospodaří s penězi města," anoncuje Rudolf Cogan.

Předseda bruslařského klubu Miroslav Forman přiznává, že zatím se na něho nikdo oficiálně se stížnostmi na provoz ski areálu a jeho zasněžování neobrátil.

Provoz lyžařského centra má na starosti Bohumír Šmika. K zasněžování uvedl. „Zmodernizovaný areál byl zkolaudován, prošel zkušebním provozem a přešel do trvalého užívání. V areálu je k zasněžování určen smíšený systém. Nízkohlučné tyče mohou být v provozu celonočně, děla pouštíme až v šest hodin ráno," informuje. Šmika byl na webu napaden i kvůli tomu, že nabízí klientům své chalupy zdarma lyžování ve ski areálu.

„Pro své klienty jsem chtěl po čas jejich pobytu poskytnout lyžování zdarma, to znamená, že bych jim koupil na své náklady ski pasy. Nabídky ale nikdo nevyužil, chalupa není v zimě obývaná."