Na začátku listopadu by se totiž její vybavení mělo rozšířit o takzvanou interaktivní tabuli, kterou získá z projektu dvaceti škol s názvem Učíme interaktivně.
„Dostaneme jednu takovou tabuli, ale co je ještě důležitější, jsou aktivity, vzdělávání, školení a setkání pedagogů ze zapojených škol,“ vysvětlil ředitel Pavel Berný a dodal, že si učitelé budou vyměňovat zkušenosti, aby si sami mohli na počítači připravit učební materiály pro tento typ výuky. Dosud se takové věci daly realizovat pouze v počítačové třídě. Obrazovka tabule je dotyková, takže děti mohou do promítané látky nejen vpisovat, ale prstem přesouvat různé obrázky a jiné objekty od rýsování až po mapy.

Podle ředitele školy je taková výuka mnohem názornější a pro děti motivační. „Zatím bude sloužit třídám druhého stupně, které se u ní budou střídat, ale rádi bychom se připojili i k projektu pro první stupeň,“ řekl Berný. Podle něj bude výuka mnohem zajímavější. Žáci se na tabuli nebudou učit každou hodinu, ale určitě se stane příjemným zpestřením a obohacením. Do projektu, jejž vede trutnovská základní škola, se kopidlenská zapojila před dvěma lety s dvaceti dalšími.

(lnk)