Tento rok je náš výjezd organizován cestovní kanceláří a program je velmi pestrý. Dva dny strávíme v Londýně, hlavním městě Spojeného království, kde si prohlédneme nejzajímavější památky, jako je Buckinhamský palác, Tower of London, Tower Bridge, parky, náměstí i fotbalový stadion Chelsea. Ti nejodvážnější z nás půjdou na London Eye, obrovské vyhlídkové kolo, ze kterého je vidět celý Londýn z výšky.

Dále nás čeká den ve městech jižní Anglie – Brighton a Eastbourne. My se však nejvíce těšíme na bílé útesy – Seven Sisters a Beachy heads, které se na pobřeží jižní Anglie rozkládají. Milovníkům historie také udělá radost návštěva Stonehenge, megalitických kamenů, které jsou spojeny se záhadami a kouzly. Město Salisbury a velmi stará katedrála nám o historii této země také poví více.

Nejdůležitější však bude náš pobyt v anglických rodinách, kde při společném stolování budeme mluvit anglicky, klást otázky o této zemi a životě v anglických rodinách a také povídat o své rodině, koníčcích, škole i zemi. Máme tak možnost zkusit si anglický jazyk využít pro každodenní komunikaci, a to je k nezaplacení.

Věříme, že se nám podaří dobře reprezentovat žáky českých základních škol v anglicky mluvící zemi. Držte nám tedy pěsti, ať se celý výjezd vydaří. ⋌Lucie Fojtová, ZŠ Pecka