Firma SeneCura, která budovy od města koupila letos v dubnu, přislíbila v novém moderním bydlení pro seniory vytvořit 120 míst pro důchodce a lidi s Alzheimerovou chorobou a dalšími typy demence. Rekonstrukce bude podle plánu firmy respektovat historickou podobu fasády a střechy budovy. "Předpokládáme, že by práce mohly být hotové na jaře roku 2023. Klienti by se tak mohli nastěhovat začátkem léta téhož roku," uvedla finanční ředitelka skupiny SeneCura Dita Chrastilová.

Město Jičín prodalo objekt v dubnu letošního roku s podmínkou, že tam vznikne sociální zařízení. Kromě bydlení a domova se zvláštním režimem ve dvou budovách starých kasáren vznikne také kadeřnictví pro klienty, kaple, wellness, fitness centrum a terapeutická zahrada. Nový domov pro seniory vytvoří také 70 nových pracovních míst pro pečovatelky, pečovatele, zdravotní sestry a další personál.

Nové zařízení náleží do územní studie pokrývající oblast o 10 hektarech, na kterých vznikne mimo jiné také obytná čtvrť a jejíž součástí je také oprava přilehlých komunikací. SeneCura odkoupila budovy kasáren za 11,6 milionu korun.