A na co se můžete těšit? Každou neděli od 17 hodin se rozezvučí Zámecký park všemi možnými hudebními žánry, které odstartuje 17. června známý písničkář Pokáč. Jičín bude naplněn hudbou i každou sobotu. Historické centrum ožije v melodiích pouličních umělců.

Kromě hudebního programu se ti nejmenší mohou těšit na pravidelné sobotní pohádky na dvorku vždy od 16 hodin v ulici Smiřických. V pátek a v sobotu bude možné využít komentovaných prohlídek mimořádně otevřených kostelů sv. Ignáce a sv. Jakuba Většího. To však nejsou prohlídky jediné. Každé pondělí vás průvodce v historickém kostýmu provede po místech vztahujících se k bitvě roku 1866.

Na pestrý program bude lákat i Valdštejnská lodžie. Každý pátek se můžete těšit na Hudbu cizokrajin a Letní tyjátry. V letošním roce můžete poprvé ochutnat lahodné kávy ve Valdštejnském cafeteriu – originální dřevěné maringotce, která bude parkovat v Libosadě. Zároveň se zde bude prohánět zážitková kavárna Rikša café, a to vždy v neděli odpoledne.

Sám Valdštejn přijede se svou polní kanceláří každé pondělí na arkádové nádvoří zámku a o audienci u vévody se může ucházet každý návštěvník!