O více než jeden tisíc se podle nedělních dat hygieniků snížil od pátku počet lidí, kteří se v kraji aktuálně potýkají s nákazou nemoci covid-19. Za dva dny se sice v kraji nově nakazilo necelých 600 lidí, skoro 1700 dalších se ale z nemoci naopak vyléčilo. Dvacet jedna lidí s onemocněním covid-19 za poslední dva dny v kraji zemřelo.

Počet aktivních případů v regionu tak klesl poprvé od 20. října pod pět tisíc. Aktuálně hlásí hygienici napříč celým krajem 4797 nakažených koronavirem. Po více než měsíci nově není nejvíce aktivních případů na Hradecku. Na pomyslné první příčce mezi okresy Královéhradeckého kraje ho vystřídalo Trutnovsko.

Rozdíly mezi jednotlivými okresy jsou ale minimální. V okrese Trutnov je aktuálně 1119 aktivních případů, v okrese Hradec Králové 1117, na Náchodsku 961, na Jičínsku 874 a na Rychnovsku 726. Výrazný pokles je v posledních dnech znát ve všech okresech.

Podle dat ministerstva zdravotnictví, která zobrazují šíření nákazy v jednotlivých okresech za posledních sedm dní, mají lidé největší pravděpodobnost nakazit se v okresech Jičín a Rychnov nad Kněžnou. Nejmenší pravděpodobnost nákazy mají lidé naopak na Hradecku.

Šíření koronaviru v Královéhradeckém kraji zpomaluje tempem, které odpovídá průměru České republiky. Situace zde není tak klidná jako například v Praze nebo Karlovarském kraji, zároveň se ale v našem kraji šíří koronavrius aktuálně méně než například v sousedním kraji Pardubickém nebo na Vysočině.