Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), Správa Hradec Králové, které bude zdejší komunikaci opravovat v úseku od kruhového objezdu u Lidlu po kruháč u odbočky na Starou Paku, naplánovalo zrušit přechody u polikliniky a Novopacké elektry.

„Oponovali jsme, neboť přechod u polikliniky je pro lidi nezbytný. Sdělili nám, že pokud ho chceme zachovat, musíme si ho zaplatit a připravit dokumentaci," popisuje jednání s investorem místostarosta Pavel Bouchner a pokračuje.

„Nechali jsme zpracovat projektovou dokumentaci na přechod, ostrůvek a osvětlení. Bohužel paní, která má na starosti dokumentaci, vypsala výběrové řízení na dodavatele bez packého projektu. Nyní by bylo nejjednodušší pro úspěšnou realizaci stavby sepsat smlouvu o dílo s vítěznou firmou, kterou vybere ŘSD," doporučuje Bouchner.

Zastupitelé pro tento krok zvedli ruku. Přechod bude stát sto tisíc tisíc korun (bez DPH).

Prázdninová akce

Rekonstrukce centrální tepny na Krkonoše má být zahájena o prázdninách. Stávající vozovka z asfaltového betonu bude nahrazena novým krytem a podkladovými vrstvami. Ty jsou nyní poskládány z dlažebních kostek, které jsou přeasfaltovány.

Délka opravy komunikace se odhaduje na dvanáct týdnů. Oprava bude realizována po úsecích se svedením provozu vždy do jednoho jízdního pruhu. Provoz na vozovce pak budou řídit semafory nebo pracovníci stavby. Řidiči tu musí počítat se zdržením.