V květnu se dali najít kováři a koloděje. A pouze s lokálními výkyvy trvá houbová sezona až do dnešních dní. V září se o houby v lese doslova zakopávalo, byly úplně na každém kroku a ve všech možných druzích , barvách a velikostech. Leckteré nálezy v lese a následné focení doma se dalo přirovnat k práci Photoshope :D Houbaři nosili z lesa plné koše a přepravky krásných zdravých hřibů a bedel, kterým se letos nebývale dařilo. Určitě i vám se letos poštěstilo zahlédnout v lese obrovské hlavy bedel, kterých bylo v lese opravdu jak naseto. Nebývale se dařilo i ryzcům smrkovým a pravým, a to i na místech, kde už řadu let nic nerostlo.

A jako završení úspěšné sezóny Mykologický klub z Lomnice nad Pop. pořádá tradiční výstavu věnovanou houbám. Bude konat v Orlovně (ulice J. J. Fučíka) o víkendu v termínu 14.-15. října. V sobotu od 13 do 17 hod, a v neděli od 10 do 17 hod. Pondělí 16. října dopoledne bývá věnované školám.

Věříme, že i přes malou nepřízeň počasí se nám podaří zajistit dostatečný počet druhů hub. V rámci výstavy bude možno ochutnat výrobky z hub, např. likéry nebo i něco dobrého na zub.

Chtěla bych touto cestou pozvat všechny na naši klubovou výstavu, kde bude probíhat i mykologická poradna. Do poradny noste prosím houby neořezané a neočištěné, leckteré znaky hub se totiž nachází i v úrovni nohy pod hlínou.

A pokud byste se chtěli stát členy Mykologického klubu, tak neváhejte a napište na mailovou adresu CapkovaJane@seznam.cz.