Takashi Kondo z Japonska, Chander Parkash z Indie, Volodymyr Kochmar z Ukrajiny a dva zástupci naší republiky, Michal Novotný a Martina Hozová, to jsou jména sochařů, kteří se účastní letošního ročníku.

„Moc se mi tu líbí. Jsou tady milí a přátelští lidé a kolegové jsou také moc fajn," prozradil nám indický sochař Chander Parkash, který musel v pondělí bohužel navštívit i nemocnici. „Špatně jsem došlápl a udělal si něco s kolenem. Naštěstí rentgen dopadl dobře a vyšetření nic neprokázalo," vysvětlil nám Parkash, jehož dílo by mělo být největším letošního ročníku.

Jediné, co sochaře letos opravdu trápí je uplakané léto.
„Dnes je ideálně. Není horko a hlavně neprší," pochvalovala si pondělní den Martina Hozová, která z kamene modeluje hlavu. Její indický kolega s ní ale moc nesouhlasil. „Řekl bych, že dnes je zima, ale nevadí mi to. Důležité je, že svítí sluníčko," oponuje své kolegyni Parkash.

Ani jejich ukrajinský kolega si kromě bláznivého počasí na nic nestěžoval. „Pracuje se mi tu velmi dobře, možná kámen by mohl být tvrdší," chválí si prostředí Volodymyr Kochmar.

Jediný, komu nevadilo opravdu nic, byl sněhulák, kterého vytesává Michal Novotný. Ten nám prozradil, že se mu pracuje čím dál lépe, jelikož je už vidět výsledek. „Jsem velmi spokojen, pomalu se blížíme do finále," prozradil nám.