Sobotní ráno přineslo jak hezké počasí, tak i nepříjemnost v podobě odřeknuté účasti týmu z Lukavce a nucené spojení Staré gardy a fotbalistů z Ostroměře – tím vznikla obnova týmu FC Narval, který tu všichni znáte z minulosti.

Celkem jsme tu měli pět týmů – domácí pořadatelé nebo-li FC Chodovice, již zmiňovaný FC Narval Team, sukoradští Ydarokus, tým ZD Dobrá Voda a třebihošťští Bylo nás pět (název byl odvozen od počtu hráčů, kteří tým tvořili a vydrželi hrát po celý turnaj ve vysokém tempu a tím si zaslouží velký respekt!).

První výkop se uskutečnil před 9. hodinou a konec byl kolem 14. hodiny. Po celý den padaly spousty krásných branek a bylo vidět mnoho hezkých fotbalových momentů. Splnilo se nám to, že se nikomu nic vážného nestalo, až na lehce vyhrocený poslední zápas – vše se ale vyřešilo domluvou.

Noví vítězové
Vítězství z loňského ročníku neobhájili hráči ZD Dobrá Voda, protože na plné čáře zvítězili a všechny soupeře podrtili sukoradští Ydarokus. V nabité konkurenci vybojovali krásné druhé místo domácí borci z FC Chodovice a jen o vzájemný zápas byli třetí fotbalisté z týmu FC Narval! Čtvrté místo obsadil tým Bylo nás pět a na posledním pátém místě skončili ZD Dobrá Voda. Nejlepším střelcem turnaje se stal s 11 zásahy Jan Calta z týmu Ydarokus.
Po vyhlášení turnaje přišla na řadu novinka, kterou organizoval Pavel Škvrna, a to Souboj legend.

Zahráli si borci jako Bořek Šubrt, Standa Hradecký, Miro Klimo, Petr Hančil, Štefan Berecz, Ruda Křovina, Radek Křovina, Petr Andrejs, Ondra Suchý, Vilém Svoboda, Vašek Žďárský, Pavel Škvrna a doplnil je výběr žen, mužů a omladiny z řad hasičů. Po napínavém průběhu, kdy se místy hrálo nahoru a dolů, se zrodila krásná remíza 1:1, a tak se mohli všichni zúčastnění radovat a zavzpomínat na doby minulé. Souboj legend bychom chtěli zachovat i do dalších let a budeme rádi, pokud se z řad spoluobčanů najdou další, kteří by se chtěli přidat.

Poděkování
Závěrem bychom chtěli poděkovat obci Holovousy za finanční podporu, bez které by se turnaj jen těžko organizoval, a také Martině Berdychové, za štědrý dar třicetilitrového sudu piva Tambor, který se vypil za účasti všech místních fotbalistů.

Příští rok se opět sejdeme na Vagóně a věříme, že ještě v hojnějším počtu. Fotbalu zdar!    za sdružení fotbalistů Tomáš Doležal

Pozvánka na slavnosti sv. Bartoloměje

Pouťovým turnajem byly odstartovány Slavnosti sv. Bartoloměje, na které si vás dovolujeme pozvat. V sobotu 29. srpna se bude konat ve sportovním areálu pouťová zábava. Její začátek je plánován na 20. hodinu a vstupné bude 50 Kč. Po celý večer vám bude k tanci a poslechu hrát skupina Reflex, a to až do 2. hodiny ranní. Přijďte si posedět k vagónu a zatančit si pod širou oblohou!

V neděli 30. srpna proběhne hlavní program slavností sv. Bartoloměje u kostela v Chodovicích. V 10 hodin proběhne poutní mše, kterou povede děkan Adam Depa. Odpolední program bude zahájen ve 13 hodin a do 14 hodin bude účinkovat kapela Nešlapeto. Čas od 14 do 15 hodin bude patřit dětem, představí se nám opět Loutkové divadlo Kozlík s Vodnickou pohádkou. Po skončení pohádky bude opět vystupovat kapela Nešlapeto a od 16 hodin se uskuteční varhanní koncert pana Václava Uhlíře st. a na virginal ho doprovodí Václav Uhlíř ml.

V 17 hodin zhlédnete již tradiční vystoupení Ochotnického divadelního spolku Blsko s představením Andělka.
Celé odpoledne cestou od kostela na farskou zahradu jistě nakoupíte u stánků řemeslníků, připraveno bude občerstvení, dobový kolotoč a dílny pro děti u kostela, atmosféru jarmarku zpříjemní flašinetář.

Od pátku 28. do neděle 30. srpna budou pouťové atrakce pro všechny generace na farské zahradě. Těšíme se na vás!   Hana Sehnoutková