Setkání připravila hořická radnice ve spolupráci s městským muzeem a s JUDr. Jaroslavem Veselým, který usiluje o zachování památky svého strýce. Akce, která se uskutečnila v Divadelním sále hořické radnice, se zúčastnil starosta města Ivan Doležal. Ten večer moderoval.

V rámci programu byly promítnuty historické fotografie i archivní filmové záběry s autentickým vyprávěním Vlastimila Veselého o jeho bojové činnosti v době 2. světové války, kdy sloužil jako pilot v britském královském letectvu. JUDr. Jaroslav Veselý vzpomněl na setkání svého otce s bratrem Vlastimilem v r. 1968 v Anglii i na své setkání se strýcem v 90. letech minulého století v Austrálii, kam se odstěhoval na penzi. Rád připomněl i strýcovy vzpomínky na rodné město, především na hořický Sokol a také na pana učitele, který ho ve škole „naučil zdravit".

Setkání se zúčastnili také Martin Vrána a Mgr. Jan Šafařík, znalci vojenské letecké historie, kteří přítomným zasvěceně vyprávěli o vojenských letadlech i o životě letců. V průběhu večera se také rozvinula živá beseda a hosté ochotně odpovídali na dotazy přítomných. Připomenuti byli i další letci z Hořicka. Swingovými melodiemi zpříjemnil páteční večer Luděk Václavů.

V přísálí si hosté mohli prohlédnout výstavu historických fotografii a archivních dokumentů, kterou připravil ze své bohaté sbírky Martin Vrána. Výstava bude k vidění až do 10. října, kdy bude převezena do Knihovny Václava Čtvrtka v Jičíně, v níž se uskuteční podobné vzpomínkové setkání.  Oldřiška Tomíčková