Pestrý přednáškový program se zaměřuje na ukázky různých profesí a poradenství, dále se pořádají dny otevřených dveří a komentované prohlídky Jičína i jeho okolí. Toto vše je veřejnosti k dispozici zdarma.

Důležité informace
V pondělí se uskutečnila v přednáškové místnosti městského úřadu beseda na téma Základy první pomoci. Výklad vedla zdravotnice Marcela Harbichová. „Nechte si všechnu pohotovostní výbavu v autě a nedávejte ji do kufru. Mějte vždy po ruce vestu, lékárničku i rukavice. Jakmile na komunikaci ve stresové situaci vystoupíte z auta, vystavujete se velkému nebezpečí, proto musíte pohyb u auta co nejvíce omezit," vysvětluje Marcela Harbichová. Součástí přednášky byla i výuka umělého dýchání na figurínách simulující dospělého a novorozeně, ukázka jak správně obvazovat a také instrukce jak se chovat, když někdo dostane infarkt, mrtvici, epileptický záchvat nebo když má vražený předmět do těla. Pokud se chcete dozvědět více, navštivte web
www.umetprvnipomoc.cz.

„Veřejnosti jsme přístupni celý týden, dnes například nabízíme dospělým počítačový kurz," uvedla ředitelka Knihovny Václava Čtvrtka Jana Benešová, která vnímá projekt jako další propagaci knihovny.

Přiblížili jsme vám jen dvě z mnoha akcí. Přestože podle našich zjištění mnoho občanů o týdnu vzdělávání nevědělo, je organizátorka Zdeňka Procházková z účastí docela spokojena. „Na přednášky chodí okolo deseti lidí, což je podle mě adekvátní počet," uvedla. „Dozvěděla jsem se o tom z plakátu, který visí v pedagogicko-psychologické poradně," řekla jedna z účastnic přednášky o krizi rodiny, již vedla Martina Hanáčková.

„V dnešní době problém spočívá i v prarodičích. Rozpadá se jejich klasická role, stále chodí do práce, a proto nejsou k dispozici k výchově," varovala zmíněná psycholožka.

Vybíráme z programu

Dnes:
10.00 – 17.00: Soukromá SŠ MAJA, Proměny: líčení, účesy poradenství, ÚP Jičín
14.00 – 17.00: Lázně Hilarion, den otevřených dveří
14.00 – 17.30: Regionální muzeum, den otevřených dveří
16.30 – 17.00: Lidová architektura Jičína, regionální muzeum
Zítra:
15.00 – 17.00: Komentovaná prohlídka Prachovských skal (odjezd v 15 hodin)
15.30 – 17.00: Poradna SOROPO, rodinné vztahy a komunikace ÚP Jičín