VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Výstava Student nabídne zajímavé možnosti

Jičín – Končí vaše dítě povinnou školní docházku a přemýšlíte, na jakou střední školu ho umístit? Máte zájem se dále vzdělávat? Uvažujete nad doplněním studia, rekvalifikací, jazykovým kurzem a rozšířením znalostí?

12.11.2012
SDÍLEJ:

Z prezentace škol v jičínském kulturním domě.Foto: DENÍK/Iva Kovářová

Jste zvídaví a chcete vědět, jaké akce pro vás připravují různé instituce, občanská sdružení a zájmové organizace? Právě pro vás pořádá krajské pracoviště Úřadu práce ČR s působností v Jičíně, v listopadu tyto dvě velké akce: tradiční regionální prezentaci středních škol Student, a potřetí též Týden vzdělávání dospělých v Královéhradeckém kraji.

Do divadla
V Masarykově divadle v Jičíně budou v průběhu celé středy 14. listopadu zástupci 35 zúčastněných škol poskytovat budoucím studentům informace o studijních a učebních oborech, jejich náplni a náročnosti, o přijímacím řízení, ale i o možnostech ubytování a stravování, průběhu praxí a případném získání stipendií od KÚ apod.

Některé školy předvedou ukázky činností a výrobky svých studentů, zájemci o studium získají propagační materiály škol a oborů, mohou se informovat o termínech dnů otevřených dveří, úspěšnosti škol a jejich absolventů. K dispozici budou po celý den také pracovníci oddělení poradenství krajské pobočky Úřadu práce ČR – pracoviště Jičín a kariérová poradkyně Informačního poradenského střediska.

Příležitosti
I letošní ročník výstavy škol je propojený s Týdnem vzdělávání dospělých, a to možností seznámit se s nabídkou vzdělávacích příležitostí pro dospělé u stánků jednotlivých škol. Zveme zájemce i z řad dospělých, aby se přišli informovat ohledně doplnění vzdělání a případně konzultovat své potřeby s kariérovým poradcem. Ten rovněž nabízí možnost individuálního poradenství pro rodiče a nerozhodnuté žáky ZŠ; na výstavě je možné se k tomuto poradenství objednat, jinak též na telefonu 950 122 348.

Proč by vlastně žák a jeho rodiče neměli tuto výstavu vynechat? Rozhodně proto, že zde mají možnost se seznámit nejen s nabídkami škol, které tradičně znají, ale také zjistit, jak se které školy vyrovnávají s konkurencí na trhu vzdělávání, jaké jsou alternativní možnosti vhodného studia, co vlastně všechno v nabídce je. Vedle tradiční nabídky oborů místní kopidlenské zahradnické střední školy, jistě atraktivního a užitečného oboru Zahradnictví se mohou informovat na obory vyučované na Floristické střední škole v Hradci Králové, kde se žáci více věnují designu jako takovému – jde o obor Grafický design se zaměřením na Floristický design nebo nově Branding design. Hlavní náplní je získat znalosti estetiky, materiálů a technik, počítačové grafiky, ekonomiky a managementu, ale též psychologie prodeje.

Zajímavou nabídku z umělecky zaměřených škol mají také na Ekogymnáziu a střední odborné škole v Poděbradech, kde se druhým rokem nabízí obor Multimediální tvorba se zaměřením na multimediální technologie a na uplatnění multimediální tvorby v propagaci a reklamě.

Zastoupeno bude i Střední odborné učiliště nábytkářské a Střední odborná škola, s.r.o., kde mohou vedle oborů výučních zaměřených na umělecké čalounictví a umělecko-řemeslné zpracování dřeva žáci studovat v maturitním oboru Nábytkářská a dřevařská výroba a získat tak výuční list i maturitu, tak v oboru Záchranářství a bezpečnost obyvatel získat dovednosti pro práci v integrovaném záchranném systému, bezpečnostních složkách a záchranných sborech (např. Policie ČR, Hasičský záchranný sbor, Městská policie, Armáda ČR, bezpečnostní agentury, záchranáři apod.).

Perspektiva
Perspektivní je i nabídka oborů z oblasti informatiky, kde se vedle naší jičínské SPŠ představí i SŠ informatiky ze Dvora Králové, kde se nabízí hned tři zaměření tohoto oboru a to: Informační technologie – Správa počítačových sítí, Informační technologie – Počítačová grafika a multimédia a Informační technologie – Programování a vývoj aplikací – novinka od školního roku 2012-13.

Pro zájemce o řemeslníky, na trhu práce stále žádané, je v nabídce velké množství výučních oborů, ale i oborů s vyšším požadavkem na vzdělání, ukončených maturitou; jde o obory Mechanik elektronik z ISŠ Nová Paka, Autotronik a Mechanik instalatérských a elektronických zařízení ze SOŠ a SOU Vocelova, ze Střední školy technické a řemeslné v Novém Bydžově a Hlušic obor Silniční doprava nebo Operátor silniční dopravy se zaměřením na logistiku a s možností získat řidičská oprávnění skupin B a C.

Ti, kteří se touží uplatnit ve zdravotnictví nebo sociální práci, ocení možnost setkat se s pracovníky Gymnázia a SOŠ v Hořicích, obor Sociální činnost se zaměřením na sociální správu, ale i se zástupci SOU Lázně Bělohrad, výuční obor Ošetřovatel s možností absolvovat masérský kurz nebo SZŠ Turnov, kde žáci mohou získat základy zdravotnického vzdělání v oborech Zdravotnický asistent a Zdravotnické lyceum. Zajímavým vzděláním v tomto oboru je i obor Pečovatelské služby určený žákům s nižšími vzdělávacími potřebami nabízený OU a PrŠ v Hořicích.

Zájem žáků pravidelně též poutají nabídky oborů v oblasti gastronomie, hotelnictví a cestovního ruchu, kde na výstavě můžete porovnávat i na základě ukázek výsledků práce žáků ochutnávkou připravovaných pokrmů nebo lahůdek. Zde máme v regionu a blízkém okolí opravdu z čeho vybírat: obor Kuchař-číšník, Cukrář, Pekař, Hotelnictví, Cestovní ruch, Gastronomie, Potravinářská výroba – práce pekařské a další, ať už v Nové Pace, Lomnici nad Popelkou, Lázních Bělohradu, Novém Bydžově nebo Mladé Boleslavi.

Jste zváni
„Deváťáci" i vy mladší, kteří se zatím jen rozhlížíte, rodiče a pedagogové, přijďte se přesvědčit o pestrosti nabídky oborů středních škol a neváhejte se také zastavit pro radu nebo doplnění informací např. z trhu práce u stánku organizátorů z Informačního a poradenského střediska KrP ÚP ČR s působností v Jičíně.    Zdeňka Procházková, Informační a poradenské středisko, Jičín

Autor: Redakce

12.11.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební údržbáři budov 18 500 Kč

Stavební údržbáři budov ÚDRŽBÁŘ/-KA - ELEKTRIKÁŘ/-KA. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18500 kč, mzda max. 24000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ÚDRŽBÁŘ/-KA - ELEKTRIKÁŘ/-KA, Popis pracovního místa:, - provádění běžné údržby infrastruktury ústavu, - provádění plánovaných kontrol a oprav, - zajištění nákupu náhradních dílů a materiálu, - komunikace s externími dodavateli, - kontrola technického stavu strojů a zařízení, - provádění ostatních pomocných prací dle potřeb ústavu, Požadujeme:, - minimálně střední odborné vzdělání, - kvalifikaci dle § 6 vyhlášky o odborné způsobilosti v elektrotechnice č. 50/1978 Sb., - praxe v oboru výhodou, - řidičský průkaz sk. B výhodou, - organizační a komunikační schopnosti, časová flexibilita, pečlivost, spolehlivost, , Nabízíme:, - nástup možný ihned, - možnost pravidelných odměn, - stálé a perspektivní zaměstnání, - zajímavou a zodovědnou práci ve společnosti s bohatou historií, - firemní benefity (5 dní dovolené nad zák. rámec, jazykové kurzy, příspěvek na stravování., , V případě zájmu zašlete strukturovaný životopis na e-mail: zmeskal@vsuo.cz nebo volejte na tel.: 739 310 321.. Pracoviště: Výzkumný a šlechtitelský ústav ovocnářský holovousy s.r.o., 508 01 Hořice v Podkrkonoší. Informace: Tomáš Zmeškal, +420 739 310 321.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Ostatní řemeslní pracovníci a 12 200 Kč

Ostatní řemeslní pracovníci a pracovníci v dalších oborech jinde neuvedení DĚLNÍK/CE V ORGANIZAČNÍ SLOŽCE MÍSTNÍ HOSPODÁŘSTVÍ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: DĚLNÍK/CE V ORGANIZAČNÍ SLOŽCE MÍSTNÍ HOSPODÁŘSTVÍ, Organizační složka Místní hospodářství zajišťuje údržbu veřejné zeleně a čistotu a pořádek ve městě, provádí údržbu a opravy objektů města i menší investiční akce a rekonstrukce bytů a nebytových prostorů, zajišťuje schůdnost chodníků a sjízdnosti místních komunikací apod. , Platové podmínky: Dle nařízení vlády č. 341/2017 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, platová třída 5. Možnost osobního příplatku. , Pravděpodobnost prodloužení pracovního poměru na dobu neurčitou. , Základní požadavky: , ˘ výhodou vyučení - nejlépe stavební nebo strojní obory, ˘ řidičský průkaz skupiny T výhodou, Zájemci se mohou hlásit do 27. července 2018 osobně, telefonicky, písemně nebo e-mailem:, ˘ osobně na podatelně městského úřadu v pracovní době úřadu, ˘ telefonicky na č. 493 655 682, ˘ písemně zasláním na adresu Městský úřad Kopidlno, nám. Hilmarovo 13, 507 32 Kopidlno nebo předáním na podatelně úřadu , ˘ e-mailem na adresu podatelna@kopidlno.cz , Osobní pohovory budou probíhat 30. července 2018. , Podrobnější informace mnohou zájemci získat u zástupce vedoucího organizační složky Místní hospodářství, tel. 724 804 878.. Pracoviště: Město kopidlno, náměstí Hilmarovo, č.p. 13, 507 32 Kopidlno. Informace: Lenka Kropáčková, +420 493 655 682.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Dispečer 20 000 Kč

Dopravní dispečeři Koordinátor/-ka spediční dopravy. Požadované vzdělání: nižší střední. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 59000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Koordinátor/-ka spediční dopravy, Nabízíme:, - práci na plný úvazek, - zázemí stabilní společnosti, - velmi zajímavé a motivační ohodnocení – prémie, prémie za docházku, 13. a 14. plat, stravenky, příspěvky na sport, dovolená navíc, spoření, výuka jazyků, firemní akce a večírky, slevové karty, finančně ohodnotíme Vaše jubileum. Navýšení základní mzdy každý rok., Naše společnost nabízí program s patnácti výkonnostními a věrnostními benefity, Zkušené umíme nadstandardně odměnit až částkou 48 000 Kč, začátečníky zaučíme, Možnost manažerského růstu, , Požadujeme:, - praxe v oboru vítána, - znalost dopravního trhu celovozových zásilek do destinací západní Evropy vítána, - znalost dopravního trhu, obzvláště s kontakty na dopravní společnosti, které se orientují na, výše zmíněné destinace, je vítána, - obecná znalost evropského zeměpisu, - znalost práce na PC – práce s databázemi přeprav, - komunikativnost, - energičnost, - rychlé jednání, - chuť pracovat. Pracoviště: Fee transport s.r.o.- pracoviště jičín, Křižíkova, č.p. 1099, 506 01 Jičín 1. Informace: Roman Botka, +420 602 177 278.

Stavebnictví - Stavebnictví Ostatní stavební technici 23 800 Kč

Stavební technici přípravy a realizace investic, inženýringu TECHNIK/ČKA PŘÍPRAVY A REALIZACE STAVEB. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23800 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: TECHNIK/ČKA PŘÍPRAVY A REALIZACE STAVEB - pracoviště Jičín., Životopisy zasílejte na adresu: ludmila.vlckova@uskhk.eu , Do předmětu uveďte "technik PRS JC". Vybraní uchazeči budou pozváni k pohovoru., Požadujeme:, - vzdělání SPŠ stavební nebo VŠ obor dopravní stavby (i pro absolventy), - znalost stavebního zákona výhodou, orientace v ČSN, - řidičský průkaz sk. B, - znalost práce na PC (Microsoft Office: Word, Excel, Outlook), - samostatnost, flexibilita, spolehlivost, Náplň práce:, Při přípravě staveb - Připravuje podklady pro investiční záměry. Zajišťuje přípravu staveb, zadání vypracování projektové dokumentace (průzkum, diagnostika a stavební dokumentace), její posouzení a schválení. Zajišťuje majetkovou přípravu staveb (příprava podkladů pro správní řízení, zjištění vlastníků nemovitostí a další podklady pro jednání o výkupech pozemků, příprava příslušných smluv. Zajištění povolení staveb dle stavebního a silničního zákona, projektových dokumentací, zpracování technických podkladů pro výběrová řízení objednatele. Vypracovává jednoduché rozpočty staveb., Při realizace staveb - Zajišťuje výkon technického dozoru staveb. Provádí kontrolu jakosti u zhotovitelů dle platných předpisů a odpovídá za převzetí prací a fakturaci stavby dle schválené PD. Zajišťuje užívání stavby dle stavebního zákona. Připravuje podklady pro zařazení stavby do majetku objednatele. Zajišťuje majetkové vypořádání dokončené stavby, kontroluje dodržování stavebního zákona a předpisů o dokumentaci staveb, účastní se posuzování, schvalování a uvádění do trvalého provozu staveb na spravované silniční síti. Zajišťuje potřebné podklady pro realizaci dotačních titulů. Sleduje stavbu v záruční době, v případě výskytu vad, zajišťuje jejich odstranění. , Nabízíme:, - dobré zázemí stabilní společnosti, pružná pracovní doba, 5 týdnů dovolené, - stravenky v hodnotě 100,- Kč, - průměrná roční hrubá mzda 380.000,- Kč včetně odměn, základní mzdové ohodnocení 23.800,-Kč, - příspěvek na "penzijní připojištění nebo spoření" ve výši 1500,- Kč/měsíc, Termín nástupu:, - dohodou. Pracoviště: Údržba silnic královéhradeckého kraje a.s., oblast jičín [741], M. Koněva, č.p. 467, 506 01 Jičín 1. Informace: Ludmila Vlčková, +420 495 540 219;725 929 139.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Filmové zážitky pod širým nebem vás čekají od pátku v Jičíně

Velká cena Nové Město nad Metují
6

„Nováč“ propojí čtyři kontinenty

V lomu u sv. Josefa se sešla skvělá parta sochařů

Hořice /FOTO/ - Z lomu sv. Josefa se od začátku července ozývají sbíjecí kladiva a elektrické brusky. Čtveřice sochařů z různých koutů světa si tu podrobuje dubenecký pískovec k obrazu svému.

Radnice už vybrala firmu pro VZP

Jičín - Rekonstrukci bývalé VZP na autobusovém nádraží provede firma Chládek a Tintěra Pardubice a.s. Dodavatel provede práce za 44, 3 Kč bez DPH.

Usmrcené oči Berouskových tygrů a širý, černý lán: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 18. července 2018.

Lípy na oslavu založení republiky

Miletín - Oslavy 100. výročí vzniku Československa se v Miletíně uskuteční 27. října.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT