Na sjezdových tratích bude návštěvníkům k dispozici devět odpališť drivingu, čtyři odpaliště chippingu a tři pískové bunkery. Navíc je ve výstavbě jeden cvičný green s šesti jamkami (otevřen od 1. srpna).

Hřiště je určené veřejnosti, žádné členství v golfové asociaci není podmínkou. Navíc si tu můžete veškeré vybavení zapůjčit.

Záměrem provozovatele areálu, kterým je bruslařský klub, je vytvořit letní golfovou aktivitu a umožnit lidem osvojit si či zdokonalit základní golfové dovednosti. „Na zimu se pak všechno zasype sněhem, neměl by s tím být problém," uvedl správce areálu Luboš Žilák, který stavbu golfového hřiště dolaďuje.

V Nové Pace budou mít golfové hřiště.„Uvidíme, jak se tento projekt osvědčí, každopádně nás nutí pravidelně udržovat zelené plochy," dodává.

Plány

Do budoucna, pokud bude o cvičnou plochu zájem, se nabízí její rozšíření o tréninkový okruh v celém ski areálu. To znamená na všech sjezdových i lyžařské běžecké trati. V plánu je také zvýšení počtu cvičných greenů, zbudování vodních překážek i odpaliště z lesního porostu.

Golfový areál v Havlově ulici bude dnes od deseti hodin zprovozněn. Dozvíte se tu nejen informace o novém sportovišti, ale sledovat a naučit se můžete i golfové údery a nakonec si zasoutěžit.