Dobrodružství a kouzlo objevování si jde užít i během jediného dne, zadarmo a doslova za rohem! Bushman expedice do Prachovských skal, která proběhne v neděli 25. října, povede do starého keltského hradiště, údolím, jímž nevedou turistické stezky, i po hřebenech skal. Cílem výpravy se zkušeným průvodcem jsou zbytky pralesa, tedy nejstaršího přirozeného lesa, kterým Prachovské skály zarostly v dobách po třicetileté válce.

Bushman expedice do Prachovských skal zavede zájemce do míst, kde se již několik stovek let netěží dřevo. „Naším cílem jsou především reliktní borovice, tedy stromy, o nichž se předpokládá, že jsou pozůstatkem přirozeného lesa, který zde vznikl někdy po třicetileté válce," vysvětluje průvodce Vladimír Tekverk Cesta povede i kolem starých buků, které pocházejí kolem roku 1800.

„Pokud jsou na místech, kde nehrozí nebezpečí jejich pádu na pocestné, ponechávají se svému přirozenému osudu. Stávají se tak sídlem různých druhů hmyzu, datlů a dalších ptáků," doplňuje Tekverk.

Expedice do Prachovských skal se koná v neděli 25. října od 10 hodin, povede na Starý Hrádek, Javorový důl, skalní hřebínek v Kocourníku, poté do Hromové rokle, Vyhlídky Českého ráje, k nejstarší borovici v Prachovských skalách a k Císařské chodbě, zakončena bude v 15 hodin u Turistické chaty. Počet míst je limitován, účast je nutné si rezervovat na club@bushman.cz, účast je zdarma. Více o programu na www.bushman.cz.

(tz)