Kromě obvyklých činností, které na těchto akcích jsou běžné, prožili naši žáci ještě něco navíc – odvážejí si výjimečné zážitky ze setkání se známými vrcholovými sportovci. Již v pátek po obědě na děti čekali na hřišti fotbalisté z Mladé Boleslavi – brankář Jakub Diviš a záložník Jan Štohanzl. Ze své sportovní kuchyně předvedli různé fotbalové triky a střelbu na bránu.

V neděli pod dohledem profesionálního trenéra pronikaly děti do tajů golfu na golfovém hřišti. Před skončením tréninku za dětmi dorazil skokan na lyžích Jan Matura.

Překvapení

Největší překvapení ale teprve mělo přijít! Objevila se biatlonová reprezentace v čele s olympijskou medailistkou Gabrielou Soukalovou. Děti si zkusily střelbu a potěžkaly si cenný olympijský kov.

Na večerní opékání buřtů ještě dorazil známý fotbalový brankář Slovanu Liberec Přemysl Kovář, který si s chlapci zahrál podvečerní fotbálek. Krásné dny strávené v Českém Dubu připomíná dětem ve škole velká nástěnka plná vzpomínkových fotografií. Přijďte se podívat!

Osobní setkání se sportovními idoly určitě posílí motivaci většiny dětí k dosažení vlastních sportovních úspěchů. A to je v době, kdy u mládeže převažuje pasivní trávení volného času u počítače a televize, nesmírně důležité.

Velký dík patří paní učitelce Marice Tomšové, která celou akci připravila, vedla a zajišťovala. Děkujeme taktéž dalšímu pedagogickému doprovodu, tj. učitelkám Lence Hronkové, Soně Munzarové a asistentce Janě Šmejcové. Chtěli bychom poděkovat i všem sponzorům, kteří naši akci podpořili; jsou mezi nimi Rada Královéhradeckého kraje v čele s hejtmanem Lubomírem Francem, Rada Libereckého kraje v čele s hejtmanem Martinem Půtou, Policie ČR, Městský úřad Železnice, rodiče zúčastněných žáků a nejen místní železničtí podnikatelé, ale také několik vzdálenějších sportovních firem a areálů.  za školu   Zlata Kobrlová, ředitelka školy