V pondělí ráno dispečink ČEZ Distribuce evidoval kvůli silnému větru přes 90 poruch na vedení vysokého napětí, bez elektřiny bylo na 27 tisíc odběrných míst.

"Přestalo foukat a daří se nám poruchy opravovat a připojovat zákazníky zpět k distribuční soustavě," uvedla mluvčí ČEZ Šárka Beránková Lapáčková. V Královéhradeckém kraji odstraňují energteici 12 poruch na vysokém napětí, a to na Trutnovsku, Náchodsku, Jičínsku a Hradecku. Nejvíce odběrných míst bez elektřiny aktuálně řeší v kraji Středočeském (5600) a dále kraji Pardubickém (přes 5 tisíc) - Svitavsko, Ústeckoorlicko, Chrudimsko, Havlíčkobrodsko.

V terénu jsou stovky pracovníků poruchových čet, od neděle se snaží obnovit dodávky elektřiny našim zákazníkům příčinou poruch jsou pády stromů a větví do vedení, došlo k přetrhání vodičů, ulomení izolátorů.

V případě hlášení poruch mohou všichni volat na bezplatnou linku 800 850 860 a mohou využít také webový portál bezstavy.cz. 

Přes 4000 domácností v kraji bylo bez proudu

Přestože přestalo foukat a poruchy už nepřibývaly, tisíce domácností byly stále bez proudu - v Královéhradeckém kraji se okolo osmé hodiny ranní řešilo přes 4000 poruch.

"Daří se nám připojovat k distribuční soustavě stále více zákazníků. V terénu máme stovky montérů poruchových čet, intenzivně pracují na obnovení dodávky elektřiny. Poruchy je možné i nadále hlásit na bezplatnou linku 800 850 860, dále prostřednictvím www.bezstavy.cz a veškeré informace o lokalitách i předpokládané obnovení dodávky naleznou všichni na www.cezdistribuce.cz," uvedla mluvčí ČEZu Šárka Lapáčková Beránková.