Aleš Hlawatschke, starosta Konecchlumí:

Co si myslím o odchodu kolegy Forejta je dle mého úplně putna neb se jedná v celé mediální kauze o standardní „grilování", které se mi začíná čím dál tím více zajídat. Nebudu tajit, že se mi mnoho kroků našeho prezidenta nezamlouvá a upozorňuji, že nemluvím o chůzi. I přesto si myslím, že v tomto má pravdu a pokud někdo neporuší v soukromém životě hranu zákona, nemělo by to mít na jeho činnost vliv. Bohužel, současná generace má tu smůlu, že dnes má každý frajer v kapse telefon, kterým lze fotit a nahrávat dle libosti. Ve smyslu spouštění EET padaly názory o špiclování atd. EET je dle mého slabý odvar proti tomu, že dnes má v kapse každý zbraň, kterou může zdiskreditovat politika, lékaře, učitele, souseda, kamaráda… Že nějaký chudák něco podobného natočí je jedno zvěrstvo, druhé se stane v případě, že to někdo koupí a třetí a nejhorší je, že to většinová společnost hltá a vyhledává.

Šárka Šandová, ředitelka Hořického gymnázia:

O Jindřichovi Forejtovi a jeho práci vím z médií velmi málo na to, abych si utvořila vůbec nějaký názor. A posoudit, jestli se hodí na post vatikánského vyslance, vůbec neumím. Každopádně je to člověk, který k Hradu neodmyslitelně patřil už od dob Václava Havla, své práci patrně dobře rozuměl a měl ji rád.

Bohdan Čančík, jednatel sboru Jednoty bratrské Nová Paka:

Myslím si, že pan Forejt např. na případu s panem Bradym (který jsem stihl trochu sledovat) prokázal schopnost kamuflovat. Neznám jeho morální hodnoty, ale pochybuji o nich. Potřebujeme charakterní lidi do vedoucích pozic! Ale kde je vzít?