Celkem bylo nutné přestěhovat tolik knih, že kdyby se naskládaly na sebe, věž by měřila celých 800 metrů. Byla by patnáctkrát vyšší než Valdická brána a více než dvojnásobná oproti Eiffelově věži v Paříži. Stěhování se kromě zaměstnanců knihovny zůčastnili také pracovníci městského úřadu a partnerské firmy a společnosti. Hodně pomohli také sami čtenáři, kteří si celkem 100 beden knih odnesli na prázdniny domů při akci Adoptuj knihy. Nyní je opět vrátí už do nových prostor.

"Zaměstnanci knihovny odvedli velký kus práce, která byla fyzicky náročná. Ale využili i všechny knihovnické znalosti a výsledek je vidět," pochválila celoletní práci ředitelka knihovny Jana Benešová. Slavnostního prvního nahlédnutí do prostor v Tančáku se 31. srpna zůčastnili také příznivci knihovny a starosta města Jan Malý. Již tradičně nechyběla ani bábovka a prohlídka nových prostor.

Zdroj: Deník/Kateřina Chládková

Během rekonstrukce hlavní budovy knihovny, která potrvá dva roky a bude stát 70 milionů korun, bude nadále v provozu VerbisBox ve Fügnerově ulici, projekt Bookstart se přesouvá do pobočky v Bunkru, ale bylo nutné dočasně zavřít klub pro mladé. Knihovna ale díky vypůjčeným prostorám v Tančáku nepřijde ani o oblíbené akce, přednášky, besedy nebo kurzy pro seniory.

Pro čtenáře se knihovna otevřela v pátek 1. září. Slavnostní den otevřených dveří se uskuteční 19. září. Knihovnice na něm vyhlásí výsledky soutěže o jméno pro nové prostory, které se mohou zájemci zúčastnit od začátku srpna. Podle ředitelky Jany Benešové už přišlo více než 30 návrhů.

Zdroj: Deník/Kateřina Chládková