K nešťastné události se šťastným koncem došlo v pátek 17. března. Kolem půlnocí přijali kopidlnští policisté od operačního důstojníka oznámení o pohřešování mladistvého syna, který se nevrátil z návštěvy u kamaráda domů do Jičína. V téměř stejném čase se ozvala i průvodčí vlaku směřujícího z Kopidlna do Jičína, která měla podezření, že podnapilý mladý muž mohl vypadnout z okna jedoucího vlaku.

Z místa nehody
Tragická nehoda na Jičínsku. Vlak se střetl s mercedesem, jeden člověk zemřel

„Hlídka kopidlnských policistů ve složení Lukáš Veselý a Marek Nýč společně s operačním důstojníkem propojila uvedená oznámení, díky tomu, že oznamovatelka poznala pohřešovaného syna na fotografii. Následně se policisté vydali pohřešovaného chlapce do Jičíněvsi podél kolejí ve směru na Nemyčeves hledat. S sebou si vzali defibrilátor a záchranářský batoh," popsala sled událostí policejní mluvčí Eliška Pospíšilová. Po téměř dvou kilometrech od přejezdu si mladíka, ležícího na levé straně kolejí, všiml Lukáš Veselý.

Chlapec byl v bezvědomí, pouze chrčel

„Po přiběhnutí k místu jsme zjistili, že chlapec nekomunikuje, je v bezvědomí, pouze chrčí a na bolestivé podměty nereaguje,“ sdělili zasahující policisté. Následně zahájili srdeční masáž, kdy si chlapec po nějaké době začal dávat ruku na prsa, ale byl stále v bezvědomí. „Srdeční masáž jsme prováděli do příjezdu ZZS, která si následně mladistvého převzala do své péče a letecky ho transportovala do Fakultní nemocnice Hradec Králové,“ doplnil Marek Nýč.  

Zdroj: Youtube

Zachráncům projevil velkou vděčnost sám mladíkův otec. „Chtěl bych moc poděkovat oběma policistům, protože bez kluka by byl život poloviční. Opravdu jim patří velký dík! Ti dva kluci z Kopidlna, kteří mu poskytli první pomoc, ho zachránili a vrátili mi ho, a to se ani nedá slovy popsat,“ poděkoval policistům chlapcův otec.

Policisté zachránili to nejcennější, lidský život

„Policistky a policisté jsou při takovýchto situacích vystaveni obrovskému psychickému vypětí, zvláště jedná-li se o takto mladou osobu. Přestože procházejí školeními zaměřenými na záchranu života, nejsou to fundovaní zdravotníci a není to jejich každodenní činnost. V případě, že policista je u pacienta dříve než zdravotník, berou na sebe do příjezdu záchranáře odpovědnost za resuscitaci člověka. Proto jsem velmi rád, že zasahující policisté jednali od začátku velmi profesionálně a chlapci zachránili to nejcennější, lidský život,“ zhodnotil kladně práci policistů ředitel územního odboru Jičín Petr Mucha.

Z místa nehody.
Vlak smetl auto u Semínovy Lhoty na Jičínsku. Skončilo mimo kolejiště