Věž je v havarijním stavu a hrozí její zřícení. Římskokatolická farnost, která kostel vlastní, se nyní dohodla s radnicí. Oprava začne v horizontu několika měsíců, zřejmě v létě.

Jičínská rada a posléze i zastupitelstvo prozatím schválily spoluúčast města na první etapě rekonstrukce. Zatímco celková oprava věže bude stát více než šest milionů, první fáze spolkne zhruba „jen" milion korun. Církev poskytne 100 tisíc, město 400 a státní dotace 500 tisíc korun.

Vedení Jičína ale nebylo jednotné v tom, zda peníze nabídnout. Někteří zastupitelé a radní kritizují, že město bude investovat do stavby, jež mu nepatří, výrazně vyšší částku než její vlastník. „Chci, aby se kostel zlepšil, to jednoznačně. Mám problém s tím poměrem a bojím se, aby se z něho nestal vzor pro další etapy. Vlastník by se určitě měl na rekonstrukci podílet více než jenom desetinou nákladů," uvedl radní Ladislav Brykner.

Poukázal na to, že při opravách dlažby v podloubí na Valdštejnově náměstí je poměr padesát na padesát. Vlastník tedy vždy dodává polovinu peněz. Silně proti se také postavila Jaroslava Komárková, další z radních.
Místostarosta Petr Hamáček naopak dané financování opravy věže podpořil a většina jičínských zastupitelů mu i dala za pravdu. Hlavní motivací je zdroj dotace, kterým je Program záchrany architektonického dědictví.
„Jedná se o nejprestižnější dotační titul ministerstva kultury. Kostel sv. Ignáce je sice důležitou stavbou pro dějiny Jičína, ale rozhodně není zásadní pro dějiny celé České republiky. Můžeme považovat za malý zázrak, že se sv. Ignác ocitl v tak elitní společnosti," uvedl.

Dodal, že farnost ani v budoucnu další peníze mít nebude.
Vlastník se ale zavázal předat městu za tuto pomoc menší pozemky v Robousích a na Novém Městě v Jičíně. Nevlastní je, ale žádá o ně v rámci procesu církevních restitucí, který prosadila vláda premiéra Petra Nečase.