Dlažba má za účel nejen zpevnění povrchu, ale zejména odvodnění věže a eliminaci problémů spojených se zasakováním dešťových vod, které vzlínaly do obvodových zdí a zatékaly do skály, kde v souvislosti s promrzáním způsobovaly problémy.

V pondělí 15. dubna byla zahájena druhá etapa – stavba nového vyhlídkového ochozu ve věži. Původní dřevěný ochoz již dosloužil a bude nahrazen ocelovou konstrukcí, která zaručí delší životnost. Celá akce bude trvat zhruba 5-6 týdnů s tím, že nejpozději 1. června se hrad otevře opět v plném režimu. Během stavby ochozu bude návštěvníkům nepřístupná jak věž, tak druhé nádvoří, kde bude manipulační prostor pro stavbu. Z Baby tak bude přístupné schodiště do dvou třetin, odkud je krásný rozhled po okolí.

Po dobu rekonstrukce bude sníženo vstupné ve všech kategoriích, a to z částek 160/130/50/0 na 120/100/40/0 Kč.

Na léto se na Troskách chystá překvapení pro dětské návštěvníky – pracovní listy s plněním úkolů, ve variantách pro školkové děti i školáky. O prázdninách opět proběhne „Léto na Troskách“, v rámci kterého návštěvníky čekají divadla, koncerty, letní kino i oblíbená akce Lanochodci na Troskách.