Příjemný poetický večer zahájilo autorské čtení z knihy pro děti Do vesmíru!, kterou vydalo osobité nakladatelství Baobab. Vypráví o chlapci Bedřichovi, jeho poddůstojníkovi Medvídkovi a příteli Robotovi, kteří se vydají vstříc velkému dobrodružství. Prostřednictvím veršů uniknou nástrahám vesmírné bouře i černé díry, naleznou přítele, vydají se na záchrannou misi k osvobození půvabné princezny Jehly a statečně bojují s pirátem kosmických dálav princem Špendlíkem. „Kniha je především výtvarná,“ vyzdvihuje autor ilustraci Magdaleny Rutové.

Do vesmíru! Kniha pro děti, a tak jsme na autorský podvečer s sebou vzali šestileté dítě. Během předčítání sledovala divadlo stínů, které díky bezmezné míře kreativity a improvizace zvládl vytvořit místní kastelán, dramaturg a výtvarník Jiří Vydra, a také spořádala veganský jablečný dortík z produkce kavárny Loggie. „Jedeme domů, chci si nechat zdát o tom příběhu,“ řekla navzdory původnímu plánu zůstat i na sólový koncert Jakuba Čermáka.

Těšili jme se. Songy jsme si naposlouchali na internetu. Ale dětské snění je nejvíc. Vzhledem k množství rezervovaných míst se jistě jednalo o skvělý poetický večírek. Tak na slyšenou někdy příště. A rádi.