VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Náměstek hejtmana uvítal dopravní studii od školáků

Veliš u Jičína - Děti ze Základní školy Bodláka a Pampelišky se aktivně podílely na vzniku dopravní studie, navrhující zvýšení bezpečnosti v okolí jejich školy i v obci.

19.12.2007
SDÍLEJ:

Úspěšné zakončení velišského projektu.Foto: DENÍK/Radovan Sál

V úterý 18. prosince předali žáci Základní školy Bodláka a Pampelišky ve Veliši starostce obce Nadě Bíškové a náměstkovi hejtmana Královéhradeckého kraje Petru Kuříkovi dopravní studii s návrhy opatření na zvýšení bezpečnosti v okolí školy. Tu připravil dopravní odborník na základě školní mapy s nebezpečnými místy, kterou děti zpracovaly před prázdninami. Obec tím získala kvalifikovaný podklad pro zvýšení bezpečnosti nejen v okolí školy. Škola tak ukončila projekt Na zelenou, který představila Nadace Partnerství společně s finanční skupinou AXA.


Před prázdninami žáci zakreslili do připravených mapek svou obvyklou cestu do školy a vyznačili místa, která považovali za nebezpečná. Poté s pomocí dospělých vytvořili souhrnnou mapu okolí školy se všemi rizikovými místy a předali ji dopravnímu odborníkovi. Ten na jejím základě zpracoval studii dopravního řešení.

Pomoc

Náměstek hejtmana Petr Kuřík přislíbil pomoc při získání finančních prostředků na realizaci záslužného projektu, který je příkladný i pro další školy v kraji.

„Drtivá většina žáků ve své mapce zmínila prostor před školou, kde musí překonat silnici s rušným provozem. Je to nepřehledné místo, kde řidiči často překračují povolenou rychlost.


Dále upozorňovali na chybějící chodník v zatáčce u kostela,“ popsal rizika ředitel ZŠ Jan Jiterský. Část prostředků grantu bude použita na zpracování podrobné projektové dokumentace řešení navržených ve studii.

Projekt

„Místní školu jsme pro projekt Na zelenou vybrali společně s dalšími třemi ZŠ cíleně. Od příštího roku již budou moci žádat o podporu v otevřeném grantovém kole všechny školy a zařízení pracující s dětmi v ČR, zejména pak základní a střední, kde jsou děti vzhledem ke svému věku nejvíce ohrožené,“ uvedl Radek Patrný z Nadace Partnerství.


„Jsme velice rádi, že se můžeme na projektu podílet, protože se domníváme, že zdraví a životy dětí jsou vždy na prvním místě. Věříme, že se nám podaří snížit bilanci úmrtí dětí na následky dopravních nehod,“ říká ředitel finanční skupiny AXA Marek Zeman.


Nadace Partnerství je nejvýznamnější česká nadace podporující projekty udržitelného rozvoje ve všech regionech. Během 15 let své existence podpořila formou nadačních příspěvků ve výši přes 185 miliónů korun už na 2100 projektů.

19.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Extraligoví házenkáři Zubří (v červeném) v sobotu v rámci 12. kola v rožnovském azylu porazili Jičín 28:22.

V cestě stojí nováček. „Musíme si to správně srovnat v hlavě," říká Bareš

Z vyhlašování cen Jivínského Štefana.

Jívínský Štefan za kulturní počin roku. Už jste podali nominaci?

Extraliga pokračuje. Jičín jde na Vítkovice už bez Čiháčka

Jičín - Po pauze se znovu roztočí mistrovská kola florbalové extraligy žen. V pátek je na programu třinácté dějství.

Z Hořic do Chodovic dojedete po nové asfaltové cyklostezce

Hořice - Nová cyklostezka, ze které se můžou těšit cyklisté i in-line bruslaři, spojuje Hořice-Hrachovec s Chodovicemi. Najdete zde informační cedule, stojany na kola a lavičky pro odpočinek.

Hlasujte O nejkrásnější gól roku!

Královéhradecko - Královéhradecký krajský fotbalový svaz ve spolupráci s Deníkem vyhlásil soutěž O nejkrásnější gól roku 2017. O prvenství se uchází šestice hráčů. 

Plán sklidil aplaus. Získá také finance?

Hořice - Velkorysý záměr využití hořického zámku představil místním zastupitelům a veřejnosti místostarosta a architekt Martin Pour.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT