VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Veliš získala na opravy budov miliony

Veliš-Obec získala z Programu rozvoje venkova na opravu Obecního domu dotaci ve výši jeden milion osm set tisíc korun a obecně prospěšná společnost na opravu budovy základní školy 6 680 160 korun. Starostka Veliše Naďa Bíšková konstatovala, že to je pro obec skvělá zpráva. „Za úspěšným projektem na opravu ZŠ stojí ředitel Jan Jiterský – Bodlák,“ uvedla starostka.

10.7.2008
SDÍLEJ:

Práce jsou v plném proudu.Foto: Jan Jiterský

Budova byla postavena v roce 1898, během jejího fungování došlo v 70. až 90. letech minulého století k dílčím stavebním rekonstrukcím a změnám provozních dispozic, dokonce i k výměně střešní krytiny. „To však neodvrátilo proces časového a technologického úpadku celé stavby. V roce 1999 byla škola dokonce pro nedostatek žáků uzavřena a objekt nadále využíván jen zčásti mateřskou školou. V důsledku tohoto omezeného provozu a souvisejícího nedostatečného vytápění nevyužitých prostor došlo ke zhoršení už tak špatného technického stavu budovy,“ vysvětlil ředitel Jiterský.
Kritický stav byl zjištěn především u oken, u některých hrozilo vypadnutí celého rámu. K tomu je třeba připočítat velké tepelné ztráty, neodpovídající elektroinstalaci a hygienickým požadavkům nevyhovující sociální zařízení, o špatném stavu fasády nemluvě.

Rozpočet na odstranění všech závad podle projektové a technické dokumentace dosáhl 7 422 400 Kč. Státní zemědělský intervenční fond – Program rozvoje venkova přislíbil příspěvek ve výši 6 680 160 korun.

„Chci poděkovat obci Staré Místo, která dala čtyřicet tisíc na okna, Veliši, která věnovala sto tisíc, ale i soukromníkům Miloši Fišerovi za dvacet tisíc, manželům Vojtkovým za třicet tisíc a neméně za půjčky 301 000 manželům Bečanovým a 700 000 korun manželům Kuzmovým,“ sdělil ředitel.
Je neuvěřitelné sledovat, s jakou rychlostí byla splněna všechna pravidla výběrových řízení a vyhledávání bankovních domů pro zajištění překlenovacího úvěru a dalších okolností.

Letos 27. března škola s projektem rekonstrukce uspěla (v našem kraji bylo podpořeno osm projektů) a hned 1. dubna byly zahájeny přípravy na výběrové řízení generálního dodavatele. 28. května došlo k podepsání smlouvy o dílo s vítězem výběrového řízení, firmou Borstav, s.r.o., a 11. června došlo k podpisu smlouvy o poskytnutí úvěru s ČSOB a.s.

Nyní v budově školy probíhají intenzivní práce, aby prvního září šedesát žáků základky spolu s dětmi z mateřské školy našlo lepší prostředí splňující současné požadavky na školní zařízení.

10.7.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V Náchodě odvolil lídr KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Josef Cogan.

Starosta Cogan se do sněmovny nevrátí

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Hradec Králové - Lidé v Královéhradeckém kraji jsou odpovědnější a k volbám jich chodívá více, než je celostátní průměr. Letos k volebním urnám dorazilo 63,25 procenta oprávněných voličů.

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Lídr Pirátů v královéhradeckém kraji Martin Jiránek (39) není v politice nováčkem. Působí jako trutnovský zastupitel i jako zastupitel Královéhradeckého kraje. Nově však zasedne také ve sněmovně, kam se s Piráty probojoval v právě skončených volbách.

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se zavřely. ANO jasně drtí své soupeře

Královéhradecký kraj - V pátek a v sobotu mají lidé možnost jasně se vyjádřit k budoucnosti Česka. Od 14 hodin, kdy začaly volby do Poslanecké sněmovny PČR, jsou otevřené volební místnosti a voliči až do sobotního odpoledne mohou rozhodovat, kdo zemi v následujících čtyřech letech povede.

Klára Dostálová: Na zázraky nevěří, ale volební účast odhaduje na 70 %

Hořice - Klára Dostálová z Hořic, náměstkyně ministra pro místní rozvoj, jednička na kandidátce ANO 2011v Královéhradeckém kraji při svém hlasování v hořické hasičské zbrojnici uvedla:

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení