Jičínský týden chystá…

Milujeme pivo a nic se na tom nemění: tuzemské pivovary prožily loni skvělý rok, v průměru se u nás vypije skoro 300 piv na hlavu ročně. Přečtěte si v následujícím vydání vašeho týdeníku řadu zajímavostí o našem nejoblíbenějším nápoji, včetně tipů na tradiční i netradiční recept z piva. Chybět nebude ani povídání se sládkem z našeho regionu.Náš týdeník najdete ve středu jako součást vydání Deníku a od čtvrtka pak samostatně na stáncích včetně vložené TV přílohy.

Městem se budou prohánět motorky

O víkendu se koná 7. ročník Ceny města Jičína, závodu historických motocyklů a sajdkár. V letošním roce tomu bude 70 let od uspořádání prvního jičínského motocyklového závodu. Přijďte podpořit nejen všechny závodníky, ale také zavzpomínat na motoristické nadšence, kteří se v minulosti o slávu této jičínské tradice zasloužili.
Se závodem souvisí víkendová dopravní omezení na Holínském předměstí. Dosáhnout zrušení závodů se neúspěšně snažilo kolem sto padesáti lidí z městské části Letná. Ti v petici poukazovali zejména na nepříjemný hluk, který motocykly v obydlené části trati způsobují.
Program na okruhu začne v oba dny již kolem osmé hodiny ranní. V sobotu se pojedou měřené tréninky a v neděli jsou na programu závody jednotlivých kategorií.

Poslední rozloučení (3., 4. 5. a 7. června):
Poslední rozloučení s Boženou Vyčítalovou (1947) ze Žeretic se koná v pondělí 3. června v 10 hodin v jičínské smuteční síni. S Josefem Vitíkem (1923) z Hradíšťka se rodina rozloučí v pondělí 3. června v 11 hodin ve smuteční síni v Jičíně.
S Miluší Rajmovou (1929) z Ústí u Staré Paky se naposledy rozloučíme v úterý 4. června v 10 hodin v jičínském Husově sboru.
Poslední rozloučení s Ilonou Havrdovou (1959) z Libuně se koná ve středu 5. června v 10 hodin v jičínské smuteční síni.
Rozloučení s Jadwigou Sedláčkovou (1931) z Kopidlna se uskuteční v pátek 7. června ve 13 hodin v kostele v Kopidlně, po obřadu bude následovat uložení do rodinného hrobu na místním hřbitově.
S Miroslavem Novákem (1945), rodákem z Dětenic, se naposledy rozloučíme v pátek 7. června v 11 hodin v jičínské smuteční síni.

Kristýna Macáková se směje na svět od 28. května. Narodila se s mírou 50 cm a váhou 3,45 kg. Radují se Petra a Jiří Macákovi z Radimi, kde už čekají i starší sourozenci Jiří a Verunka.
OBRAZEM: Právě jsme se narodili