Pod Jičín spadá 75 okrsků (48 obecních úřadů). „Volební místnosti vybavíme v pátek dopoledne. Z nemocnice zatím žádný požadavek na přenosnou urnu nepřišel, se žádostí se na nás obrátilo 20 nemohoucích nebo nemocných občanů," informuje Štefan Matuš ze správního odboru města Jičína.

Upozorňuje, že lidé mohou požádat o donesení urny domů během voleb přímo ve volebních místnostech nebo na evidenci obyvatel, která bude v pátek i v sobotu dostupná pro veřejnost. Stejně tak i evidence občanských průkazů, kde vám v případě ztráty dokumentu vystaví náhradní doklad k volbám.

Za brány valdické věznice se tentokráte komise nevydá. Podle zákona se vězni voleb do krajského zastupitelstva nemohou zúčastnit.

„Překážkami výkonu volebního práva jsou zákonem stanovené omezení osobní svobody z důvodu výkonu trestu odnětí svobody," poučila nás tisková mluvčí Věznice Valdice Eva Francová.

V Nové Pace bude v rámci voleb fungovat 24 okrsků, v Hořicích šest. Volební místnosti jsou stejné jako při posledních volbách, většinou na obecních úřadech, školách, v knihovnách.