Zaměstnance nutí pod pohrůžkou výpovědí z pracovního poměru, aby pracovali přesčas, zejména dvanáctihodinové směny. Paní z mého pracoviště měla za měsíc leden odpracováno 245 hodin.

Musíme být neustále na telefonu…jinak by nám byly strženy peníze ze mzdy. Ani se kolikrát po noční směně nevyspíme, volají nám koordinátoři ohledně přesčasů nebo kvůli jiné směně. Také se stává, že pracovníci jsou při nástupu na noční směnu opět posláni domů, že pro ně není práce.

Pracovníci pod agenturou pracují na těžších postech; podle kmenových zaměstnanců by nás měli střídat, což se neděje. Koordinátoři nedodržují konzultační hodiny – když chcete něco řešit, tak vás arogantně odbydou, že nemají zrovna čas.

Paní H. si pro zaměstnance i dojede na autobusové nádraží, aby se jí lidi po ranní směně vrátili zpátky do práce na přesčas. Lidi kolabují, několikrát byla volaná i záchranka.

Ti, kteří se mi zprvu chtěli pod tuto stížnost podepsat, tak to vzdali a v podniku skončili. Mladí převážně odcházejí a starší se bojí něco říct, aby nepřišli o práci.

Já osobně mám s panem D. také špatnou zkušenost. Vždy jsem mu vyhověla ohledně přesčasů a za celých pět měsíců jsem nemarodila. Ale zrovna jsem neměla hlídání pro nemocné dítě a nemohla přijít na směnu, tak mi zavolal a záhy i poslal SMS zprávu ohledně mé výpovědi. Přitom potvrzení pediatra – ošetřování na tzv. paragraf, jsem zaslala poštou. Prý ho to nezajímá a mám si to zařídit a přijít na noční směnu. Pak jsem měla jít se svojí dcerou na kontrolu, a opět mi volal, že musím podepsat výpověď a vyklidit si skříňku. Nevím, zda jednání ze strany koordinátora je správné a jestli není porušován zákoník práce. Jsem samoživitelka, nevím, co si mám s dítětem počít.   Dagmar Klímová

Tolik z dopisu čtenářky, který máme v plném a přesném znění v redakci. Máte také podobné zkušenosti a nebojíte se ozvat? Přidáte svůj názor k tomuto, jistě ne ojedinělému?