Na akci se vystřídaly během dne stovky návštěvníků, kteří si mimo jiné mohli vyzkoušet jízdu v nových vozem firmy Havex, zajezdit si na trenažéru, čtyřkolce, s RC modely nebo se nechat svézt v závodním speciálu na trati evropského závodu.

Mohli také obdivovat vystavené krásné závodní speciály, mezi nimiž dominoval vůz LIAZ startující před lety na Dakaru, originál Škody 130 RS připravený Vladimírem Mužákem, soutěžní Opel Ascona, nebo formuli Tatuus Martina Vondráka, který úspěšně startuje v závodech automobilů do vrchu. Dále pečlivě zrestaurované veteránské vozy, nebo motocykly určené pro motokros a enduro. Velký úspěch slavila také autogramiáda, kde mohli zájemci získat podpisy Václava Fejfara, Martina Vondráka, Jiřího Moskala, Josefa Kakrdy a dalších.

Na pódiu se vystřídali postupně Alibi Rock, Pekař a Olga Lounová, která se dlouho a trpělivě podepisovala a fotografovala. Na pódiu se také objevil Václav Fejfar, který převzal ocenění od firmy Havex a od diváků sklidil za zisk pátého titulu Mistra Evropy a úspěchy v dlouholeté kariéře velký aplaus. Fejfar děkoval a připomenul, že na zisku titulu se podílí řada lidí od mechaniků počínaje a sponzory konče.

Zdůraznil také další dva české tituly, které letos získali i Jakub Novotný a Petr Nikodém a také zisk Poháru národů pro Českou republiku. Oslavy titulu pak pokračovaly ve večerních hodinách v Nové Pace, kam lužanský závodník pozval členy týmu, sponzory, přátele, fanoušky, členy Autoklubu Nová Paka a další.    Pavel Vydra