Údrnice se připojí na vodovodní koridor Batín – Kopidlno a tím se dostanou pod správu Vodohospodářské a obchodní společnosti Jičín. Na investici se podle vyjádření starosty Miroslava Horáka vesnice připravovala zhruba čtyři roky. Několikrát žádala o dotaci, kromě ministerstva zemědělství také Královéhradecký kraj.

Vedení obce k akci přistoupit muselo, staré studny přestávají kvalitou vody vyhovovat. Zvyšující se výskyt škodlivých látek, jako jsou například dusičnany, nebo bakterií ve starých obecních vodovodech či studních rozhodně není problémem pouze Údrnic, k výstavbám nových vodovodů v současnosti přistupuje řada menších obcí. 

Jaro ťuká na dveře, připravte se

Bačalky – Po víkendu se už zdá, že jaro ťuká na dveře. Své hlavičky už vystrčily bílé sněženky a poupata rozvíjejí petrklíče. Na příchod nejkrásnějšího ročního období se chystají i v Bačalkách na Libáňsku.

„Přivítejte s námi jaro, očistěte tělo i mysl, načerpejte energii, kterou nám nabízí příroda," zve starostka Pavlína Kaprasová. Setkání se uskuteční v pivnic v sobotu 21. února od 15 hodin. „O smyslu jarních půstů, očistné síle jarních bylinek a netušené kráse přírody kolem nás si budeme nad šálkem voňavého bylinkového čaje povídat s mladými nadšenci a ekofarmáři Péťou a Jardou ze Železnice," upřesňuje Pavlína Kaprasová.

Součástí bylinkového odpoledne bude také prodejní výstavka jarních a velikonočních květinových dekorací jedné z odborných firem.