Obec nemá na letošní rok schválený rozpočet a bude zatím hospodařit podle rozpočtového provizoria. Hospodařením obce se zabývá policie. Termín nových voleb určí ministr vnitra. Mandátu v sedmičlenném zastupitelstvu se loni na konci prosince vzdali tři opoziční zastupitelé ze sdružení Pro spokojenou obec. Následovalo je i jejich šest náhradníků.

Počet zastupitelů tím klesl pod zákonem daných nejméně pět členů. Opoziční zastupitelé rezignaci zdůvodnili tím, že jim vedení obce v čele se starostou Pavlem Zajícem údajně poskytovalo jen neúplné nebo vůbec žádné informace o financích obce, například o hospodaření obecní hospody. Vedení obce prý také dělalo rozhodnutí bez vědomí zastupitelstva.

„Pořídilo projektovou dokumentaci na přestavbu školky za 570 tisíc nebo postavilo srub na hřišti odhadem za 90 tisíc. Informace jsme k tomu nedostali, nevíme, že by to prošlo zastupitelstvem," řekl Vojtíšek, který byl do konce prosince předsedou kontrolního výboru. Starosta Zajíc výhrady opozice označil za lež.

„Určitá skupina lidí se chce dostat do vedení obce, a když se jim to nedaří, tak kolem sebe kopou," řekl. Odmítl, že by obec pod jeho vedením v něčem pochybila. V nových volbách hodlá Vojtíšek kandidovat. Zajíc otázku k opětovné kandidatuře označil za předčasnou.