Sedmiletá Kateřina Prejsová z Nové Paky už tu byla na výtvarné a několikrát na muzikálové dílně. „Nový muzikál je moc hezký,“ říká nadšená zpěvačka. Jedenáctiletá Pavlína Bártová z Ústí nad Labem je mezi účastníky doslova unikum, v Roškopově je poprvé. „Ráda zpívám, ale zatím nehraji na žádný nástroj. Muzikál je super,“ hodnotí dílo, se kterým se seznamuje.

Učitel Josef Krejčí z Valteřic se živí jako domovník a společně s bratrem, který učí na gymnáziu a dlouholetým kolegou, pedagogem na základní škole, tvoří pilíře muzikálové dílny. „Letos jsme vytvořili nový muzikál. Pro každého najdeme originální parketu, aby se realizoval,“ popisuje nám náplň týdenní dílny Josef Krejčí.„Máme připravené téma, naskládané písně a nyní to přizpůsobujeme tomu, co děti umí. Téma je o tom, jak děti hledají poklad a nakonec se ukáže, že pokladem je náš tábor. Když je dobrá příprava, jde to samo. Většinou zde máme malé děti, tak se musíme přizpůsobit. Zpívají moc hezky, nebojí se a chtějí to dělat, o to je to hezčí,“ usmívá se domovník Pepa.

V Roškopově je už jedenáctým rokem, podeváté pomáhá učitelům bývalý táborník Kryštof. Proč se do Roškopova vracejí? „Je tu skvělé prostředí, vracíme se sem jako domů,“ odpovídají unisono.

Výstava Modely aut 2018 v novopackém Suchardově domě.
Suchardův dům patří modelářům