Svoji diamantovou svatbu oslavili v sobotu společně s rodinou. Vlastně oslava byla dárek od synů a pro rodiče velkým překvapením. Nic netušící mířili z Bačálek, kde mají domov, údajně k příbuzným. Auta však zastavila u bukvické restaurace, kde byla nachystána svatební hostina. Nevěsta dostala kytici růží a společně s ženichem dort s šedesátkou.

Recept
Jaký je recept na šťastné manželství? „Musíte si umět odpouštět," shodují se oba. Poznali se při návštěvách divadla. Nejhorší období pro ně bylo hned po svatbě, kdy neměli kde bydlet. „Sháněli jsme podnájem a abychom mohli žít v jednom z vyhlédnutých domů, museli jsme svatbu o týden uspíšit," vzpomíná paní Radušková. „Celý život byla jen samá práce. Žena se o mě dobře starala, i když mě rychtovala, ale šlo to. Všude něco přijde, ale nejde to zvednout se a odejít, " říká s humorem pan Josef, dlouholetý pracovník mladoboleslavské škodovky.

Nejdůležitější je zdraví
„Všechno šlo," ujišťuje nás paní Marie, která byla zpočátku v domácnosti, kde pečovala o dva syny. Pak nastoupila do libáňského Plastimatu. Dnes se shodují, že potřebují především zdraví. Pan Radušek i ve svých čtyřiaosmdesáti letech chová králíky, slepice a pečuje o včelstva.

Pro manželku je potěšením zahrádka. Radost mají ze svých dětí. Připojujeme se ke gratulantům a manželům přejeme pevné zdraví a mnoho pohodových, prosluněných dnů.